San Blas

Mapa

Podrobné informace

  • 27 °C červenec / srpen *
  • 29 °C červenec / srpen *
  • 1PAB/23,757CZK

* průměrné teploty

San Blas, dovolená mezi indiány

Oblast San Blas se nachází východně od Panamského průplavu, u severního pobřeží Panamské šíje. Jedná se o zhruba o 380 ostrovů, trvale obydlených asi z jedné sedminy, které jsou roztroušeny v zálivu Guna Yala u poloostrova San Blas. Dostupné jsou z metropole Ciudad de Panamá přes přístav Cartí (cca 100 kilometrů) nebo z přístavu Juan Gallego poblíž Colónu (cca 60 kilometrů).

Další blízká rekreační střediska:

Magické pláže v San Blas

Desítky ostrůvků využívaných jako prázdninové resorty servírují svým hostům nefalšovaný Karibik. Poznáte zde jedinečný kout země, kde se panenská příroda zrcadlí v křišťálově čisté vodě a kde budete mít pocit, že snad už nic krásnějšího nemůžete v životě vidět. Jsou oblíbené zejména pro krásné moře, klid, celoročně slunečné počasí a komfortně vybavené ubytovací komplexy. K jedinečnosti oblasti přispívá skutečnost, že je součástí území domorodých kmenů Guna Yala.

Pláže v San Blas vynikají jemným, světlým pískem, průzračně čistou vodou a mimořádně pomalým klesáním dna. Na mnoha místech se zde vytvořily písečné kosy, na kterých můžete v naprostém soukromí relaxovat od rána do večera. Panují tu ideální podmínky pro šnorchlování, ještě umocněné zbytky několika dávných lodních vraků. Hotely poskytují servis zahrnující i nabídku vodních sportů.

Možnosti zábavy a poznání v San Blas

San-Blas.jpgPobyt v San Blas však není, ač by se to na první pohled mohlo zdát, jenom o opalování, koupání, potápění, jízdě na banánech či plavbách katamaránem a jiných aktivitách spojených s oceánem. Na největších ostrovech jako Aguja, Guanidup, Chichimei, Yandup či El Porvenir najdete i sportoviště, restaurace, obchůdky a další vybavení. Můžete se odsud vydat také za kulturním a přírodním bohatstvím Panamy, ukrývajícím např.:

  • Národní parky Chagres a Soberanía plné exotické zvěře
  • Vulkán Barú, s 3 474 metry nejvyšší horu v Panamě
  • Zoologickou zahradu Summit Botanical Gardens & Zoo

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - San Blas

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.