Gamboa

Mapa

Podrobné informace

  • 27 °C červenec / srpen *
  • 29 °C červenec / srpen *
  • 1PAB/23,757CZK

* průměrné teploty

Gamboa, dovolená u spojnice dvou oceánů

Městečko Gamboa se ukrývá v srdci tropické džungle. Je to v místech, kde se řeka Rio Chagres vlévá do Panamského kanálu, respektive kde průplav začíná k propojení obou oceánů využívat jejího toku. K Pacifiku a metropoli Ciudad de Panamá je to odsud po silnici (či po souběžně vedoucí průplavové železnici Panama Canal Railway – prvním mezioceánským vlakem na světě) zhruba 30 kilometrů, po dálnici k Atlantiku do města Colón asi 65 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Gamboa a možnosti koupání

Gamboa je naprosto unikátní prázdninovou oblastí, kombinující deštný prales, vzrušující atmosféru Panamského průplavu i dobrou dostupnost hlavního města Ciudad de Panamá. Sousedí s množstvím přírodních rezervací (národní park Chagres, národní park Soberanía, chráněná oblast Barro Colorado) a je vhodná pro ekologické výlety.

Přestože Gamboa neleží přímo u moře, o vodní radovánky tady ochuzeni nebudete. Populární tichomořské letovisko Playa Bonita s nádhernými písečnými plážemi je odsud jenom 40 minut jízdy autem. Osvěžení však nabízí i řeka Rio Chagres, která před transformací do Panamského průplavu nabobtnává do šířky několika stovek metrů.

Jak se bavit během dovolené v Gamboa

Gamboa.jpgVětšinu základního turistického vybavení najdete v ubytovacích areálech, v obci Gamboa navíc fungují obchody, restaurace, pošta či policejní stanice. Vybírat zde můžete z celé řady aktivit, v jejichž čele stojí plavby po Panamském kanálu, rybolov a výpravy do tropického pralesa. Za návštěvu stojí blízká zoologická zahrada Summit Botanical Gardens & Zoo, v nabídce nechybí ani cyklistika či jízda na kajacích.

Co ještě dělat během dovolené v Panamě?

  • Projet se jedinečnou pralesní lanovou dráhou kousek od Gamboy
  • Vypravit se za indiánskými kmeny Emberá u jezera Gatún
  • Navštívit historický národní park Altos de Campana
  • Vydat se na nejvyšší panamskou horu Barú (3 474 m n. m.)

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Gamboa

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím