Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Quinta do Lago, dovolená v pravém slova smyslu

Pyrenejský poloostrov… pobřeží Atlantiku… jižní Portugalsko… Špičkové rekreační středisko Quinta do Lago leží v centrální části Algarve asi 15 kilometrů západně od oblastní metropole Fara a jeho mezinárodního letiště. Od něj ho odděluje koryto říčky Ribeira de Sao Lourenco, na opačné straně se nachází velké přímořské středisko Quarteira. Administrativně patří pod sousední městečko Almancil.

Krásné pláže Quinta do Lago

Quinta-do-Lago.jpgSejdete-li z nevysoké pahorkatiny u nedalekého města Loulé, dostanete se do přímořské nížiny protnuté dálnicí A22 a zastavěné na okraji přírodní rezervace Ria Formosa letoviskem Quinta do Lago. Dominují mu komfortní vilky podél křivolakých uliček, sem tam přerušených moderními hotelovými komplexy. Svěží ráz městečku dodávají parčíky s jezírky a golfová hřiště. Jasné slunečné dny, perfektní koupání a řada výletních cílů ho předurčují jako cíl pohodové rodinné dovolené.

Zhruba 100 metrů široká pláž Praia da Quinta do Lago se táhne podél břehu, lemovaného ještě z části lagunami a slepými rameny parku Ria Formosa. Na některých místech k ní proto přístup usnadňuje soustava dřevěných lávek. Severozápadně na ni navazuje další pláž Praia do Ancao a na druhé straně Praia de Faro. Pláže často nabízejí lehátka se slunečníky a pozvolný vstup do vody.

Další rekreační střediska poblíž Quinta do Lago

Zábava v Quinta do Lago není jenom o golfu

Severní část Quinta do Lago poskytuje důležité služby včetně lékárny, restaurací a supermarketu. Okolí letoviska platí díky resortům Four Seasons Country Club, Quinta do Lago Golf Course či Pinheiros Altos Golf Course za skutečný golfový ráj. Na milovníky přírody čekají turistické stezky a vyhlídky na hnízdící vodní ptactvo v parku Rio Formosa. Kromě výletů za památkami Fara či starověkými pozůstatky Quarteiry můžete prožít zajímavý den také v:

Zobrazit podrobné informace