Porches

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Porches, pestrá dovolenková skládačka

Teprve od roku 2001 se Porches pyšní statusem města, teprve v posledních letech se dostává do povědomí jako zajímavé letovisko s řadou turistických lákadel. Přesto – nebo právě proto – se vyplatí prožít tady dovolenou. Samotné městečko leží asi 4 kilometry od pobřeží, sevřeného z východní strany populárním rekreačním střediskem Armacao de Pera a ze západní vilovou oblastí Benagil. Krajská metropole Faro s mezinárodním letištěm se nachází zhruba hodinu cesty (po dálnici) daleko.

Porches a pláže na dohled

Porches (2 tisíce obyvatel) se rozkládá v rovinaté krajině vinohradů a zeleninových políček na jihu portugalského prázdninového eldoráda Algarve. Jeho přímořskou periferii tvoří malebný resort Alporchinhos, avšak řada hotelů se nachází i kolem rozeklaných atlantských břehů na západě. Pro Alporchinhos jsou typická moderní ubytovací zařízení v čele s velkými hotelovými komplexy i apartmánovými areály, pestrá nabídka služeb i zábavy, dostatek zeleně i úchvatné pláže.

Pláže u Porches mají podobu krátkých zálivů, ohraničených romantickými skalisky, zasahujícími často několik desítek metrů do moře. Všechny (Praia Nova, Senhora da Rocha, dos Cavalos, Cova Redonda, dos Tremocos a dos Beijinhos) pokrývá jemný, světlý písek, svižně klesají do vody a disponují základním vybavením včetně vodních sportů. Budete nadšeni!

Další rekreační střediska poblíž Porches

Možnosti zábavy a poučení v Porches

Porches.jpgV Porches se můžete spolehnout na širokou nabídku restaurací, v nichž ochutnáte to nejlepší z jihoportugalské kuchyně. Vyzkoušejte například útulný restaurant Belmondo, stylový podnik Ocean či živý Grafic´s. Základní potraviny nakoupíte v několika minimarketech a lokalita se také proslavila výrobou keramiky.

Co ještě podniknout v Porches a okolí?

  • Prohlédnout si zbytky pevnosti Nossa Senhora da Rocha
  • Pobavit se ve velkém akvaparku Slide & Splash u Lagoa
  • Zahrát si golf na vyhlášeném hřišti Monte Rei
  • Navštívit zábavní areál ZooMarine

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Porches

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím