Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Monte Gordo, dovolená sluncem zalitá

Jenom kousek od hranic se Španělskem, v rozsáhlém borovicovém porostu, vyrostlo moderní, rozlehlé letovisko Monte Gordo. Jedná se o nejvýchodnější rekreační středisko portugalského prázdninového regionu Algarve. Z jižní strany ho lemují pláže Atlantského oceánu, ze severu hlavní silnice vedoucí až do krajské metropole Faro a z východu ústí pohraniční řeky Guadiana.

Pláže v Monte Gordo, kam oko dohlédne

Monte Gordo vytváří svým takřka pravidelným, obdélníkovým půdorysem komfortní odpočinkový resort s dostatkem místa pro všechny, kdo si chtějí dosyta užít slunce a vodu jižního Portugalska. Sortimentem a šíří služeb je ideální pro sportovce i pro aktivní rodiny s dětmi. V okolí se navíc nachází celá řada zajímavých výletních cílů.

Podél letoviska Monte Gordo se táhne několik kilometrů dlouhá pláž Praia de Monte Gordo, pouze v jednom místě ji přerušuje menší rybářský přístav. Díky své šířce a jemnému, světlému písku se těší oblibě především u malých dětí. Velice kvalitní vybavení (lehátka, slunečníky, restaurace, sprchy, toalety, převlékárny atd.) z ní dělá jednu z nejlepších pláží v celé oblasti. Nechybí atraktivní nabídka vodních sportů.

Další rekreační střediska poblíž Monte Gordo

Vybavení letoviska Monte Gordo a okolí

Monte-Gordo.jpgMonte Gordo, to jsou široké ulice mezi vysokými budovami hotelů, ale také malý kostelík na náměstí v srdci městečka. K prožití příjemných chvil zve ohromné množství gastronomických podniků (vyzkoušejte například stylové podniky Vicius, Pastelaria Martins či Migalhas) včetně vináren a barů. Čilý ruch tady doplňují obchůdky a prodavači suvenýrů, k dispozici je též několik minimarketů a autopůjčoven. Kam se vydat za zábavou a poznáním z Monte Gordo:

  • do naučně-oddechového parku ZooMarine,
  • do archeologické lokality Abicada,
  • do přírodního parku Ria Formosa,
  • do golfového resortu Benamor,
  • do historického Castro Marim.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Monte Gordo

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.