Quarteira

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Quarteira, letní dovolená jako malovaná

K komfortním rekreačním centrům regionu Algarve se řadí také půvabná Quarteira. Táhne se podél pobřeží Atlantiku mezi resorty Vilamoura na západě a Vale de Lobo na východě. Z jedné strany ji uzavírá obří jachetní marina a z druhé ji lemuje laguna u pláže Almargem. Letovisko skýtá výtečnou dostupnost po dálnici či železnici z krajské metropole Faro, u níž se nachází mezinárodní letiště.

Odpočiňte si na plážích Quarteiry a okolí

Quarteira rovná se ideální místo k prožití celorodinné aktivní dovolené na jihu Portugalska. Disponuje dlouhými, písečnými plážemi, krásnou přírodou v okolí, řadou sportovních příležitostí i perfektní turistickou vybaveností. Na své si tu přijdou obzvláště milovníci golfu, kolem městečka byl totiž vybudován hned tucet prvotřídních hřišť (Oceanico Pinhal, Pestana Vila a další).

Zaslouženou pýchu Quarteiry tvoří písečná pláž měřící několik kilometrů. Západním směrem, za menším přístavem, pokračuje dál jako Praia de Vilamoura, východním se za hranicemi městečka táhne pod jmény Praia do Forte Novo, Praia do Almargem a Praia da Lagoa. Pláž rozdělují kamenné náspy na několik menších úseků a svým decentním sklonem do vody i vybavením nadchne především rodiče a jejich ratolesti.

Další rekreační střediska poblíž Quarteiry

Vzhůru do rušného centra Quarteiry

Quarteira.jpgV Quarteiře se rozhodně nebudete nudit. Většina obchodů, restaurací, barů a dalších zábavních zařízení se soustředí kolem promenády Avenida Infante de Sagres, hlavního bulváru Sá Carneiro a poblíž uličky Egas Moníz. Za účely větších nákupů dobře poslouží supermarkety na okraji letoviska a také ve Vilamouře.

Co podniknout během dovolené v Quarteiře? Rozhodně nevynechejte:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím