Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Tavira, ta nejpůvabnější dovolená na březích Algarve

portugalské Taviře se stylovým způsobem prolíná slavná minulost s moderní přítomností, vytvářející dohromady kouzelné rekreační středisko, které si zamiluje prakticky každý. Vyrostlo v místech, kde se řeka Rio Gilao kříží s lagunami přírodní rezervace Ria Formosa. Je to na východním části Algarve, přesně uprostřed mezi jeho metropolí Faro a hranicemi se Španělskem.

Užijte si půvab pláží u Taviry

Tavira (13 tisíc stálých obyvatel) je doložena (pod jménem Balsa) již za dob Římské říše, poté ji obsadili Maurové a od 13. století se stala součástí Portugalského království. Slavnou středověkou éru základny pro zámořské objevy utnula trojice pohrom: zanesení přístupu do přístavu bahnem z řeky Rio Gilao, morová epidemie a nakonec v roce 1755 zemětřesení. Dnes město živí turisté, kteří zde obdivují historické památky a krásné pláže.

Pláže Praia da Ilha de Tavira, Forte da Barra a Terra Estreita se svižným klesáním mořského dna se rozkládají až za pobřežním pásmem močálů. Stojí ovšem za to přepravit se na ně z lokality zvané Quatro Aguas, abyste si mohli vychutnat jejich dlouhé, ničím nerušné úseky, jemný písečný povrch a čistou vodu Atlantského oceánu.

Další rekreační střediska poblíž Taviry

Něžné doteky historie v Taviře a další možnosti zábavy

Tavira.jpgMěsto Tavira se pyšní celou řadou zajímavých pamětihodností. Nejhodnotnější z nich jsou starý most Ponte Romana a zbytky hradu s vyhlídkovou věží. Za vidění stojí i původně gotický chrám Igreja de Santa Maria do Castelo, renesanční kostel Igreja da Misericórdia, klášter Convento da Graca a ulice Rua da Leberdade plná výstavních domů z 16. století. Co ještě zažijete během pobytu u Taviry? Zkuste například:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Tavira

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.