×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Vznešená historie Portugalska

Až do daleké minulosti sahá historie Portugalska. Toto území obývali už neandrtálci a později zde své kolonie vybudovali féničtí mořeplavci. Po nich do oblasti pronikli Keltové, Kartáginci, Římané a Arabové. Ti zde pevně vládli až do 11. století. Největší stopa arabského osídlení je vidět na pobřeží Algarve, které muslimové ovládali ještě dalších 200 let.

Kolem roku 1139 se z Portugalska stává nejprve hrabství a později království. Prvním králem je Alfons I. Portugalský. Definitivní podobu hranice země získaly v roce 1249, kdy Alfons III. dobyl Algavre.To vše bylo výsledkem tzv. reconquisty, tedy znovuzískání vlivu na Pyrenejském poloostrově evropskou civilizací na úkor arabské.

Ve znamení zámořských objevů

V 15. století se Portugalsko stalo velmocí v oblasti mořeplavectví. Portugalští námořníci začali objevovat Afriku, Indii, Indonésii a Čínu a díky tomu se jim podařilo získat rozsáhlé kolonie. Nejznámějšími portugalskými mořeplavci byli Bartolomeu Dias a Vasco di Gama.

Portugalcům se povedlo přeplout i Atlantský oceán a na začátku 16. století začala kolonizace Brazílie. Portugalsko se tehdy stalo jedním z významnějších center mezinárodního obchodu a hrálo významnou roli v kolonizaci nových území.

Portugalsko-Pamatnik-zamorskym-plavcum-a-objevitelum-v-Lisabonu.jpg

Ze světového hráče lokálním outsiderem

Později síla Portugalska slábla a země ztratila svůj věhlas světové mocnosti. V roce 1580 dokonce území ovládlo na několik desetiletí sousední Španělsko. Od té doby panuje mezi oběma národy silná nedůvěra.

Po šedesáti letech se Portugalsko znovu osamostatnilo a obnovilo své postavení díky zlatu z Brazílie. Invaze Napoleona v roce 1807 a ztráta Brazílie v roce 1825 však znamenala rázné zchudnutí. Nakonec byla země v letech 1828 až 1834 zmítána občanskou válkou.

Od diktátorů přes karafiáty až do EU

Portugalsko vstoupilo do 20. století jako jedna z nejchudších evropských zemí, proto se zde velice dařilo diktátorským vládám. Od vzniku republiky (1910) až do karafiátové revoluce v roce 1974, kdy se země vydala na cestu demokracie, se tady střídal jeden diktátorský generál za druhým.

V roce 1986 se Portugalsko stává členem Evropského společenství, předchůdce dnešní Evropské unie. O 13 let později přijímá měnu euro a předává Číně svou poslední kolonii Macao.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje