Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kriopigi, pěkná dovolená nenápadného ražení

Uprostřed východního pobřeží řeckého poloostrova Kassandra, mezi jinými populárními letovisky Kalithea a Polychrono, vyrostlo rekreační středisko Kriopigi. Mezinárodní letiště Macedonia v Soluni je odsud asi 80 kilometrů daleko, sousední region Sithonie se nachází za vodami Thráckého moře v dohledové vzdálenosti 20 kilometrů.

Vzhůru na báječné pláže Kriopigi

Roztomilé Kriopigi (v českém překladu „Studený pramen“) je nevelká obec na úpatí pahorku v nadmořské výšce 100 metrů. Krajina kolem je typická vysokými smrky, olivovníky a nízkou vegetací táhnoucí se až k moři. Není to turistické centrum v pravém smyslu slova, jedná se spíše o příjemnou lokalitu vhodnou k prožití klidných prázdnin v páru i s celou rodinou.

V Kriopigi na vás čeká asi kilometr dlouhá, spíše úzká, avšak velice pěkná písečná pláž. Na obou koncích ji lemují malebné kopce a najdete na ní dostatek romantických zákoutí i přehledných úseků ideálních pro hrátky vašich dětí. V čisté, průzračné vodě uvidíte pomalu klesající dno, vlny jsou mírné a četné pasáže na pobřeží disponují slunečníky, lehátky a jiným vybavením.

Další rekreační střediska poblíž Kriopigi

Co dělat v Kriopigi

Kriopigi.jpgKolem hlavní ulice v Kriopigi se soustřeďuje zdejší nabídka ubytování, stravování, nakupování a podobných aktivit. Nechybí potravinové markety, lékárna, dětské hřiště, bankomat a čerpací stanice (pro případ zapůjčení osobního vozidla). Podvečerní procházka centrem vesnice i mezi okolním sady a vilkami tady patří k základním bodům pobytového programu. V lesíku několik kilometrů od letoviska se ukrývá ekologicky významné „Želví jezírko“ Mavrobara. Pár tipů na výlety v oblasti Chalkidiki:

Zobrazit podrobné informace