Possidi

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Possidi, dovolená u moře s výhledy na bájný Olymp

Roztomilé rekreační středisko Possidi se ukrývá nedaleko osady Kalandra. Objevíte ho na jihozápadním výběžku poloostrova Chalkidiki, z něhož jsou za dobré viditelnosti vidět vrcholky pohoří Olymp na 60 kilometrů vzdálené řecké pevnině. Celou oblast omývají vody Soluňského zálivu, tvořící součást Thráckého moře. Mezinárodní letiště v Soluni je necelých 100 kilometrů daleko.

Nejlepší pláže Possidi stojí za to poznat

Possidi (Poseidi) už dávno není zapadlou rybářskou vískou, právě naopak. V minulých desetiletích se proměnilo v příjemné prázdninové letovisko pro celou rodinu. Nepříliš rozsáhlé lesíky v jeho okolí, střídající se s olivovými háji, políčky a nevelkými rekreačními areály, lákají k nenáročným procházkám. Takřka nekonečné mořské pobřeží znamená záruku skvělého odpočinku.

Possidi lemuje opravdu krásná písečná pláž s jemným klesáním mořského dna. Ve spojení s mírnými vlnami si na ní užijí především rodiny s menšími dětmi. Mimořádně populární je pláž na mysu Possidi, tvořící písečný trojúhelník o ploše několika hektarů. Plážový servis zahrnuje dozor plavčíka, lehátka, slunečníky a občerstvení v řadě barů.

Další rekreační střediska poblíž Possidi

Tipy na aktivity v Possidi

Possidi.jpgNechybí obchůdky včetně minimarketu, restaurace a řecké taverny, v nichž můžete vyzkoušet rozmanité plody moře, zdejší výtečné víno či si vychutnat kávu. Za obhlídku stojí historický maják a zvláště trosky Poseidónova chrámu, řadícího se k nejstarším v Řecku. Najdete je na svazích vršku Kalandra, kde se rozkládalo dávno zaniklé město Mendi. Na co ještě byste neměli při pobytu v Possidi zapomenout?

Zobrazit podrobné informace