Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Paralia, parádní dovolená plná slunce a koupání

K nejživějším a nejlépe hodnoceným letoviskům na Olympské riviéře se řadí i nevelká Paralia. Vyrostla v kraji Pieria na březích Thráckého moře, kousek od městečka Katerini. Na západní straně se zvedají svahy pohoří Olympu (letovisko leží zhruba v úrovni jeho vrcholu Flampouro s výškou 2 193 m n. m.). Mezinárodní letiště v Soluni se nachází asi 90 kilometrů daleko.

Paralia a její skvostné pláže

Paralia (přes tisíc stálých obyvatel) je pohodové prázdninové letovisko pro rodiny s dětmi i ostatní skupiny rekreantů. Jedná se asi o nejrušnější přímořský resort Olympské riviéry s řadou možností prožití aktivní dovolené. Jeho centrum tvoří pěkný přístav pro menší lodě a frekventovaná pobřežní promenáda. Díky Olympu tady panuje příjemné klima s výjimečnými srážkami, málo kolísavými teplotami a celkově ideální k ozdravným pobytům astmatiků.

Letovisko Paralia se pyšní širokou a několik kilometrů dlouhou písečnou pláží, na které si místečko k relaxaci najde každý. Vstup do čistých mořských vod je pozvolný, občas se objeví vlnky. Za poplatek si lze pronajmout lehátka se slunečníky, nechybí nabídka občerstvení, vodních sportů ani dozor plavčíka.

Další blízká rekreační střediska poblíž Paralie

Vydejte se za zábavou a aktivitami v Paralii

Paralia.jpgV letovisku rozhodně nebudete trpět nedostatkem zábavy. Starají se o to hojné hospody, noční kluby, bary, restaurace se skvělou řeckou kuchyní a další zařízení. V uličkách najdete celou řadu obchůdků – nejen se suvenýry, ale také s oblečením, kosmetikou a samozřejmě i s potravinami. Další nabídku služeb nabízí sousední, ve vnitrozemí položená Kallithea. Blízké i vzdálené okolí Paralie poskytuje spoustu zajímavých výletních cílů, např.:

  • městský park v centru Katerini,
  • most Servia přes Ladonské jezero (vodní nádrž Techniti Limni Polifitou),
  • skalní klášterní komplex Meteora (UNESCO),
  • starobylé město Larisa.

Zobrazit podrobné informace