Platamonas

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Platamonas, dovolená tam nadchne každého

Kdysi pohodové rybářské městečko, dnes ještě příjemnější letovisko Platamonas se nachází v Pierijském kraji na jižním ukončení věhlasné Olympské riviéry. Zdejší oblast přiléhá k Thermskému (Soluňskému) zálivu Thráckého moře. K jejímu kouzlu výrazně přispívají kopce Kato Olimpou, spojnice mezi pohořími Óssa a Óros Olympos – z blízkého pahorku dokonce uvidíte i jeho nejvyšší bod Mytikas a poloostrov Chalkidiki. Letadla přistávají na soluňském letišti zhruba 120 kilometrů odsud.

Platamonas, to jsou pláže jako z pohádky

Dominantu Platamonas (zhruba 2 tisíce stálých obyvatel) tvoří trosky stejnojmenného křižáckého hradu s věží ze 13. století. Čeká tady na vás rušné letovisko ideální pro každého, kdo si chce užít dovolenou mezi lidmi, plné sportovních a zábavních možností. Stejně tak si můžete dopřát relaxaci u moře, toulky uličkami a výpravy za pestrými řeckými dějinami.

Centrální části pobřeží v Platamonas dominuje jachetní marina. Na obě strany se od ní vinou dlouhé, nepříliš široké písečné pláže. Zvolna klesají do Thráckého moře, poskytují slunečníky s lehátky, nechybí nabídka vodních sportů a v okolních restauracích něco dobrého na zub. Romantický nádech koupání dodává hradní zřícenina a panorama ledově klidného Olympu.

Další rekreační střediska poblíž Platamonas

Využijte tipů na aktivity v Platamonas

Platamonas.jpgLetovisko se pyšní několika dlouhými ulicemi s nepřeberným množstvím taveren, obchůdků a barů. Jedna z nich lemuje i velkou část břehů Thráckého moře (lze po ní dokonce dobře jezdit na kolečkových bruslích). Na pravidelných řeckých trzích koupíte hlavně zlaté šperky a kožešiny. Noční zábava je spojená s kluby a diskotékami. Infrastruktura zahrnuje též kavárny, minimarkety, dětská hřiště, lékárny a autopůjčovnu. A kam za zábavou z Platamonu a okolí?

  • Do parku se zvířátky uprostřed Katerini
  • Za poznáním kaňonu Tempi
  • K přehradě Techniti Limni Polifitou (Ladonské jezero) s mostem Servia
  • Do magické vesnice Kalambaka ve skalách

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím