Leptokarya

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Leptokaria, to je léto a dovolená bez kazu

V posledních několika letech se z Leptokarie stalo jedno z nejvíce vyhledávaných letovisek Olympské riviéry. Toto rozlehlé a moderní přímořské středisko se nachází na úpatí pohoří Olympu (s nejvyšším vrcholem Mytikas – 2 918 m n. m.) a omývají ho vlny Thráckého moře. K mezinárodnímu letišti v Soluni to je odsud zhruba 80 kilometrů.

Vyzkoušejte pláže pod Olympem

Leptokaria (někdy též Leptokárie či Leptokarya, kolem 4 tisíc stálých obyvatel) je perfektním místem pro letní dovolenou všech věkových generací. Celou oblast zásobují průzračné vody stékající ze sněhových polí nedalekého Olympu, hodnocené jako nejlepší pitná voda v Řecku. Kvůli místnímu podnebí sem jezdí velké množství astmatiků a alergiků na ozdravné pobyty.

Pláže kolem Leptokarie dosahují délky několika kilometrů a šířky až 30 metrů. Pokrývá je vrstva písku s příměsí kamínků, zvolna se noří do čistých a osvěžujících mořských vod, jsou tedy vhodné i pro děti a starší osoby. Za samozřejmost lze považovat pestré plážové vybavení, dozor plavčíka a stánky s občerstvením. Užít si můžete i celou řadu vodních sportů.

Další rekreační střediska poblíž Leptokarie

Aktivity v Leptokarii a na Olympské riviéře

Leptokaria.jpgRekreační středisko Leptokaria vám poskytne prakticky vše k prožití letního pobytu bez komplikací. Zvláště hlavní třídu lemuje spousta restaurací a taveren, kaváren a cukráren, obchůdků a marketů s bohatými možnostmi nákupů, směnáren a půjčoven aut, bicyklů i motorek. Bavit se budete od rána do pozdní noci, s dětmi se můžete vydat do blízkého lunaparku.

Máte-li zájem o aktivní prožití prázdnin, zkuste procházky po okolí, návštěvu tradiční vesničky Palia Leptokaria, prohlídku archeologické lokality Livithra či túru do pohoří Olympu. Jiné tipy na zábavu v regionu Olympské riviéry:

  • Historická obec Kalambaka
  • Romantický poloostrov Sithonia
  • Výlet za památkami města Larisa
  • Jedinečná soutěska Tempi

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím