1. Fischer.cz
  2. Řecko
  3. Fauna a flóra

Řecká příroda

V Řecku se rozkládá tucet národních parků, z nichž plné dvě třetiny najdete na evropské pevnině. K chráněným územím na ostrovech se řadí mořský NP na Zakynthu a Alonnisos na Sporadách, Samaria na Krétě a Mount Ainos v Kefalonii.

Řecké území lze rozdělit do tří vegetačních pásů. Pobřeží a nižší polohy jsou typické středomořským rostlinstvem, kterému vládnou suché, keřovité macchie a smíšené lesy s platany, duby či borovicemi. Velkou část krajiny pokrývají hospodářské plodiny jako obiloviny, brambory, melouny, fíkovníky, mandlovníky, olivovníky a různé ovocné stromy.

Co roste a žije v Řecku

Hojné jsou vinohrady a ozdobná palma datlová. V horách převládají louky a jehličnaté lesy. Celkově se řecká flóra s více jak 5 tisíci druhy řadí k evropsky nejpestřejším.

Recko-0-Typicka-stredomorska-flora-reckych-ostrovu.jpg

Fauna je mnohem méně rozmanitá, zvláště na ostrovech. Všude ovšem potkáte spoustu domácích zvířat v čele s dobytkem, ovcemi a kozami, zástupy koček a toulavých psů. Mimo pevninu se vyskytují drobní živočichové jako zajíci, plazi a ptáci, v kopcích na kontinentně se ukrývají i vlci, medvědi, rysové, srnky, divočáci a lišky. Stavy ryb v mořích jsou spíše nízké, želvy a tuleni jsou přísně chráněni.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím