Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kyra Panagia, klidná dovolená stranou turistického ruchu

Více než letovisko klasického střihu přiipomíná Kyra Panagia samostatný hotelový komplex daleko od civilizace. Leží v zátoce uprostřed východního pobřeží ostrova Karpathos a poskytuje krásný výhled na Středozemní moře. Do hlavního města Pigadia je to odsud autobusem 15 kilometrů, mezinárodní letiště se nachází 26 kilometrů daleko.

Kyra Panagia, pláž u tyrkysového moře

Dovolenou v Kyra Panagia si nejvíce užijí rodiny s dětmi i senioři, kteří hledají klid a příjemnou atmosféru. Okolí je hodně kopcovité s možností pěších výletů po značených cestách s mnoha pěknými rozhledy. Aktivnější rekreanti si mohou zapůjčit automobil a poznat zbytek celého ostrova.

Asi 200 metrů dlouhá pláž Kyra Panagia patří k nejkrásnějším na ostrově. Pokrývá ji písek s drobnými oblázky, k dispozici jsou lehátka i slunečníky za poplatek a občerstvení v taverně. Obklopují ji kopce, které směrem do vnitrozemí neustále stoupají až do výšek okolo 700 metrů a chrání pobřeží před větrem. Na jednom z nich se tyčí kostelík Ekklisia Kira Panagia s krásným výhledem. Na obou koncích pláž ohraničují skály, díky nimž se tady daří šnorchlování i rybaření.

Další rekreační střediska poblíž Kyra Panagia

Pobyt, odpočinek a zábava v Kyra Panagia

Kyra-Panagia.jpgPřestože Kyra Panagia leží stranou turistického ruchu, nabízí plnou vybavenost zahrnující dva minimarkety a několik restaurací. Taverna Akropolis blízko kostelíku se pyšní romantickým pohledem na moře. Malebné okolí slibuje procházky v přírodě bez davů turistů, výletní lodí lze zajet do přístavu v Pigadii. A co zajímavého ještě na ostrově Karpathos stojí za vidění?

Zobrazit podrobné informace