Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Pigadia, dovolená v srdci Karpathu

Oblíbenou destinaci pro letní pobyt plný koupání, zábavy, poznávání cizích kultur a trochy relaxace v přírodě představuje ostrov Karpathos. Vytváří jižní součást souostroví Dodekanés (Dodekany). Zajímavým kompromisem na něm může být hlavní město nesoucí název ostrova, avšak obyvateli nazývané Pigadia. Leží na jeho jihozápadním pobřeží u břehů Středozemního moře.

Pigadia nabízí i pěkné pláže

V Pigadii (Karpathu) žije asi dva a půl tisíce obyvatel. Její jádro tvoří přístav, odkud vyplouvají výletní lodě do dalších míst – město je tedy dobrým výchozím bodem pro nadšené cestovatele. Toto správní středisko ostrova skýtá veškerý komfort v podobě kompletní infrastruktury a služeb. Své si tu najde prakticky každý – aktivně založený turista, rodina s dětmi i milovník městského života.

V Pigadii vás nadchne 4 kilometry dlouhá písečná pláž s volným vstupem do moře, kde lze provozovat řadu vodních sportů. Severně od města objevíte malebnou pláž Achata. Krásné pláže najdete též na východním pobřeží, kam můžete dojet lodí z přístavu, nebo vypůjčeným autem. Na jihozápadě leží spousta písečných pláží, na nichž to dost fouká, a proto jsou místem vyhledávaným surfaři.

Další rekreační střediska poblíž Pigadie

Pigadia a možnosti zábavy

Pigadia.jpg

Kromě koupání uvidíte v blízkosti místní pláže středověkou křesťanskou baziliku Agia Fotini, za návštěvu stojí archeologické muzeum či některý z chrámů a bazilik. Historická část Pigadie kontrastuje s moderními americkými vilkami navrátilců ze zámoří. Turistická zóna zahrnuje supermarkety, obchůdky, bary a kavárny. Jenom zde najdete čerpací stanice a bankomaty, které oceníte kvůli sporému přijímání platebních karet na celém ostrově. A kde v Pigadii načerpat další příjemné zážitky?

Zobrazit podrobné informace