Lefkos

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Lefkos, dovolená ideální pro celou rodinu

Hojně navštěvované letovisko Lefkos se nachází uprostřed západního pobřeží Karpathu. Jenom kousek od pobřeží vykukuje z Egejského moře ostrůvek Sokastro, zároveň chránící před větrem dva místní zálivy s plážemi. Do hlavního města Pigadia je to odsud asi 30 kilometrů, do střediskové obce Mesochori, zachovávající si tradiční řeckou rázovitost, necelých 10 kilometrů.

Vyberte si z pláží v Lefkosu

Neustále se rozšiřující rekreační středisko Lefkos bylo původně rybářskou vesnicí. Dodnes zůstává klidným místem v chráněné přírodní oblasti plné kopců s piniovými lesy. Příjemnou atmosféru bez bujaré noční zábavy ocení hlavně rodiny s malými dětmi, avšak pohodovou dovolenou zde prožijí i mladé páry, sportovci a senioři. Kraj kolem Lefkosu skýtá řadu značených stezek vedoucích k různým pamětihodnostem. Pěšky lze přímo odsud vystoupat na nejvyšší horu ostrova Kali Limni.

Lefkos se rozprostírá kolem čtyř zálivů s plážemi, pro které je typická klidná mořská hladina, mělký vstup do vody a dostatek stínu. Naopak Adia Beach se díky výrazným vlnám více hodí k provozování vodních sportů, zvláště windsurfingu. Rušným životem kypí ústřední, přes 100 metrů dlouhá pláž Limani. Největší délku (400 metrů) nabízí Frangolimnionas, oblíbená je pláž Gialou Chorafi. Na všech najdete lehátka, slunečníky a možnosti občerstvení. Naturisté navštěvují i odlehlejší zálivy Perdikás a Potámi.

Další rekreační střediska poblíž Lefkos

Co dělat v Lefkosu

Lefkos.jpgDobré jídlo, několik obchůdků a marketů, příjemné procházky po okolí, pestrá sportovní nabídka, to je Lefkos. Kromě řeckých specialit, v nichž vyniká např. Zorbas Greek Taverna nebo Ammos Taverna, zkuste mořské produkty v restauracích Blue Sea a Captain´s Home. Byzantskou historii připomínají základy starověkého chrámu, stará římská cisterna složená z mohutných kamenných kvádrů a sloupů, zbytky baziliky odkryté v přístavišti a kostelík Agios Georgios ze 13. století. Na ostrůvku Sokastro se ukrývají zbytky starobylé pevnosti. Do hlavního města Pigadia jezdí z Lefkosu autobus každý den. Neopomeňte ani další atrakce na Karpathu:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Lefkos

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím