Příroda na Korfu překvapí množstvím rostlin a zvířat

Horké subtropické klima na ostrově přeje bohaté vegetaci. Díky její všudypřítomné zelené barvě se Korfu často přezdívá „Smaragdový ostrov“ a především na jaře to tady je zásluhou mnoha květin skutečná pastva pro oči. K nejoblíbenějším přírodním cílům turistů patří mys Asprókavos na jihu, nejvyšší hora Pantokrator na severu a slané jezero Korissión s dunami v okolí.

Recko-2-Korfu-Korfu-je-zeleny-ostrov.jpg

Flóra na Korfu nejsou jen olivovníky

Nejtypičtější stromy na Korfu představují cypřiše a především olivovníky, kterých zde na početných terasách roste údajně až čtyři milióny (!). Převažují porosty nízkých keřů a stromů, mezi nimiž vynikají oleandry, pistácie, vavříny i vzácné druhy borovic. Nechybí vinohrady a sady citrusovníků, fíkovníků, mandlovníků, třešní, hrušní a jabloní.

Kolem cest se daří divokým bylinám jako rozmarýn, máta, heřmánek, fenykl, majoránka, oregano, šalvěj či tymián. V květnu začínají louky zdobit květy orchidejí, napočítáte jich kolem 50 druhů.

Fauna na Korfu zaujme a neublíží

Velcí, divoce žijící savci se sice na Korfu nevyskytují, potkat však můžete lasici, lišku, ježka, vydru a jiné živočichy. Pozorovat lze přes 150 druhů ptáků (trvale zde hnízdících i migrujících) včetně ibise, kormorána, ledňáčka, káněte, sokola a orla.

Četné mokřady (například údolí Ropa) poskytují útočiště rozmanitým plazům a obojživelníkům včetně gekonů a želv. Říši hmyzu zastupují otakárci, modrásci, ostruháci, dlouhozobka svízelová a spousta jiných motýlů či brouků.