Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Nissaki, dovolená komfortní a poklidná

Příjemné letovisko Nissaki leží na severovýchodním pobřeží řeckého ostrova Korfu. Svou oblibu mezi návštěvníky si získalo především díky kvalitním hotelům, které jsou zasazeny do malebné, ničím nerušené krajiny. Hlavní ostrovní město Kerkyra je vzdálené necelou hodinu jízdy automobilem.

Na pláži v Nissaki odpočívejte plnými doušky

Nissaki představuje skvělé řešení pro každého, kdo touží prožít dovolenou uprostřed klidu, zároveň však nabízí hodně možností k aktivnímu trávení volného času. Jedná se vlastně o řadu ubytovacích zařízení, roztroušených po svazích kopců, jimž dominuje nejvyšší kerkyrská hora Pantokrator. Na své si tu přijdou sportovci, turisté a taktéž milovníci úžasné řecké gastronomie.

Pláže u Nissaki jsou spíše menší a poměrně rychle klesají do průzračné vody, v níž jsou oblázky všech velikostí viditelné ještě daleko od břehu. Z vodních sportů a radovánek se popularitě těší také vyjížďky na člunu nebo jízda na vodních lyžích. Díky skalám kolem pláží tady na vás čekají ideální místa k průzkumu života pod hladinou – se šnorchlem, nebo s potápěčskou výbavou. Nikoliv náhodou tu funguje potápěčské centrum s půjčovnou vybavení.

Další rekreační střediska poblíž Nissaki

Kultura, aktivity a zábava v Nissaki

NIssaki.jpg

Nissaki je sice klidné letní středisko, to však neznamená, že by bylo takřka bez života. Naleznete tu tradiční řecké restaurace jako Taverna Dora, v nichž můžete ochutnat místní speciality a ty potom zapít některým z výborných vín. U hlavní silnice stojí několik minimarketů a autobusová zastávka.

Ať už se rozhodnete trávit celý čas dovolené v tomto krásném letovisku, či se vydáte za jeho hranice, určitě byste neměli vynechat následující místa:

  • daleký výhled z Pantokratoru,
  • roztomilou vnitrozemskou vesničku Spartilas,
  • byzantská pevnost Gardíki,
  • přímořskou obec Pirgi.

Zobrazit podrobné informace