Sfakaki

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Sfakaki, perfektní dovolená u velké pláže

Letovisko Sfakaki patří do rovinaté rekreační oblasti východně od města Rethymnon v srdci severního pobřeží Kréty. Z jedné strany na něj navazuje resort Pigianos Kampos a z druhé Stavromenos s proslulou Skaletou. Na mezinárodní letiště do Heraklionu nebo do Chanie to stejně daleko, něco přes hodinu jízdy autem.

Pozvánka na pláže ve Sfakaki

Městečku Sfakaki dominuje nízká zástavba bez velkých hotelových komplexů. Díky kvalitnímu zázemí oblast vyhledávají především rodiny s dětmi, ale i ostatní návštěvnické skupiny si zde najdou své. Pestrá nabídka zábavy a dobré dopravní spojení s celým ostrovem (zásluhou hlavní silnice procházející přímo letoviskem) dělají ze Sfakaki lákavé a vyhledávané rekreační centrum.

Pláž u Sfakaki, asi 1 kilometr dlouhá, tvoří součást 12kilometrové soustavy na sebe navazujících pláží (včetně Adele Beach) směrem k městu Rethymnon. Všechny jsou prostorné, mají pozvolný vstup do moře a přes velký počet turistů v sezóně na nich není problém najít klidné místo k odpočinku. Nechybí široká nabídka vodních sportů a dalších služeb.

Další rekreační střediska poblíž Sfakaki

Jak aktivně a zábavně strávit pobyt ve Sfakaki

Sfakaki.jpgPodobně jako další střediska v této oblasti je i Sfakaki velice dobře vybavené a poskytuje dostatečný komfort potřebný k prožití spokojené dovolené. Pokud chcete ještě něco víc, do centra velkého města Rethymnon je to jen 10 kilometrů. Středisko a celá oblast je atraktivní nejen díky plážím s bohatým nočním životem, ale i dostupností mnoha památek. Na co zajímavého se ze Sfakaki ještě vyrazit podívat? Zkuste některý z našich tipů:

  • významné archeologické naleziště Eleutherna,
  • jeskyně u střediska Skaleta,
  • soutěska Mili.

Zobrazit podrobné informace