Sfakaki

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Sfakaki, perfektní dovolená u velké pláže

Letovisko Sfakaki patří do rovinaté rekreační oblasti východně od města Rethymno v srdci severního pobřeží Kréty. Z jedné strany na něj navazuje resort Pigianos Kampos a z druhé Stavromenos s proslulou Skaletou. Na mezinárodní letiště do Heraklionu nebo do Chanie to stejně daleko, něco přes hodinu jízdy autem.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže ve Sfakaki

Městečku dominuje nízká zástavba bez velkých hotelových komplexů. Díky kvalitnímu zázemí oblast vyhledávají především rodiny s dětmi, ale i ostatní návštěvnické skupiny si zde najdou své. Pestrá nabídka zábavy a dobré dopravní spojení s celým ostrovem (zásluhou hlavní silnice procházející přímo letoviskem) dělají ze Sfakaki lákavé a vyhledávané rekreační centrum.

Pláž patřící ke Sfakaki je asi 1 kilometr dlouhá, je však součástí 12 kilometrů dlouhé soustavy na sebe navazujících pláží (včetně Adele Beach) směrem k městu Rethymno. Všechny jsou prostorné, mají pozvolný vstup do moře a přes velký počet turistů v sezóně na nich není problém najít klidné místo k odpočinku. Nechybí široká nabídka vodních sportů a dalších služeb.

Jak strávit pobyt ve Sfakaki

Sfakaki.jpgPodobně jako další střediska v této oblasti je i Sfakaki velice dobře vybavené a poskytuje dostatečný komfort potřebný k prožití spokojené dovolené. Pokud chcete ještě něco víc, do centra velkého města Rethymno je to jen 10 kilometrů. Středisko a celá oblast je atraktivní nejen díky plážím s bohatým nočním životem, ale i dostupností mnoha památek.

Na co zajímavého se ze Sfakaki vyrazit podívat? Zkuste některý z našich tipů:

  • Významné archeologické naleziště Eleutherna
  • Jeskyně u střediska Skaleta
  • Zříceniny bývalých vodních mlýnů u Mili

Zobrazit podrobné informace