Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Pefkos a Lardos, dovolená v příjemné dvojici středisek

Turistický resort Pefkos (Pefki) se rozvíjí na jihu menšího poloostrova, vybíhajícího do Středozemního moře na východě řeckého ostrova Rhodos. Západně Pefkos volně přechází v další příjemné letovisko Lardos, k němuž patří i původní obec asi 2 kilometry hluboko ve vnitrozemí. Obě střediska těží z blízkosti význačného historického města Lindos. Severně se rozkládají známá letoviska jako Faliraki, hlavní město Rhodos (asi 45 kilometrů daleko) a mezinárodní letiště.

Máte-li rádi rozmanité pláže, mezi Pefkosem a Lardosem si vyberete

Kdysi býval Pefkos rybářskou vesnicí, cestovní ruch se tu rozvíjí až v posledních desetiletích. Pohodovou atmosféru tvoří četné obchůdky, restaurace a možnosti procházek podél pobřeží. Lardos se naopak skládá ze dvou částí, z původní malebné vísky dále od moře a z moderního rekreačního střediska kolem místní vyhlášené pláže. Krásný pobyt tady prožijí rodiny s dětmi, sportovci, zamilované páry i senioři.

Pláže mezi Pefkosem a Lardosem jsou v důsledku okolní skalnaté krajiny úzké, klidné a s pomalým vstupem do průzračné vody. Jejich povrch je hlavně písčitý, samozřejmost představuje plážový servis zahrnující slunečníky, lehátka, toalety, sportovní aktivity a občerstvení. Dále po pobřeží se dostanete k malým písečným zátočinám, v jedné z nich se ukrývá nádherná pláž Glystra.

Další rekreační střediska poblíž Pefkos/Lardos

Lardos a Pefkos vás potěší gastronomií a rozmanitými aktivitami

Pefkos-Lardos.jpgResort Lardos/Pefkos nabízí hojnost obchůdků se suvenýry, prodejen potravin, minimarketů, barů a restaurací. Kromě vodních sportů stojí za vyzkoušení minigolf a plážový volejbal. K dispozici je autopůjčovna a benzínová stanice, autobus odsud jezdí do Lindosu a dalších rhodských měst. Největší magnet oblasti představuje historický skvost Lindos a jeho středověká pevnost. Co ještě stojí za vidění na Rhodu?

  • nádherné jeskyně Erimokastro,
  • archeologické naleziště Kamiros,
  • johanitský hrad Monolithos,
  • víska Archangelos s tradicí tkaných koberců a hrnčířství.

Zobrazit podrobné informace