Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Ireon, dovolená u památky UNESCO

Na jihovýchodní straně Samu, na okraji nevelké, úrodné planiny s olivovými háji, kterou z části zabírá mezinárodní letiště Aristarchos, leží vesnice a letovisko Ireon. Centrem oblasti je asi 10 kilometrů vzdálené přímořské městečko Pythagorion, kam se lze pohodlně dostat autobusem. Metropole Samos se nachází zhruba 20 minut jízdy autem daleko.

Báječné pláže Ireonu

Původní rybářská víska Ireon se postupně stala oblíbeným turistickým letoviskem. Díky poloze ve stínu většího rekreačního centra Pythagorionu (kam lze zajet za rušnou zábavou) se jedná o klidné středisko se zachovalým dobovým rázem. Dovolenou s přátelskou atmosférou a minimálním nočním životem tady ocení především rodiny s dětmi.

V Ireonu je dostatek prostoru k relaxaci na pláži. Od Pythagorionu se táhne soustava několika pláží o délce skoro 7 kilometrů, které se souhrnně nazývají Potokaki Beach. Přímo v letovisku jsou dvě písečno-oblázkové pláže městského typu s veškerým potřebným vybavením, pozvolným vstupem do vody a spíše menšími vlnami. Jižním směrem se pod skalními útesy ukrývá diskrétní Pappa Beach s parkovištěm a restaurací.

Další rekreační střediska poblíž Ireonu

Prohlédněte si starověké skvosty Ireonu a ostrova

Ireon.jpgIreon poskytuje dobré vybavení obchody, nechybí bary a turisty láká mnoho restaurací s rybími specialitami (např. Taverna Cohyli a To Kyma). Oblast vyzývá k podnikání výletů. Přímo u obce se nachází zbytky chrámu bohyně Hery (Heraion na Samu), součást dědictví UNESCO. Pokud se vám nechce cestovat, užijte si vodních sportů na pláži, nebo poseďte v některé z místních taveren. A ještě malá inspirace k poznávání ostrova:

  • náboženské centrum Patmos,
  • romantická pláž Seitani,
  • přírodní rezervace Oros Karvouni.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Ireon

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.