Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Karlovassi, dovolená v centru dění

Městečko Karlovassi je největším na řeckém ostrově Samos, zároveň patří ke zdejším nejoblíbenějším turistickým střediskům. Najdete jej na severozápadním pobřeží u Egejského moře, asi 40 kilometrů od mezinárodního letiště Aristarchos. Severním směrem uvidíte tureckou pevninu v oblasti Kusadasi.

Pláže v Karlovassi, ráj letní dovolené

Ubytovací kapacity v Karlovassi jsou rozmístěny po celém městečku, ovšem drtivou většinu z nich najdete v bezprostřední blízkosti pláže. Milovníci historie mohou obdivovat řadu zajímavých památek, okolí plné borových lesů a olivových hájí je ideální k příjemným procházkám. Kdo má rád náročnější túry, může vyrazit do vysokých hor ve vnitrozemí. V Karlovassi si svou dovolenou užije každý.

Pláže v Karlovassi tvoří převážně směs bílého písku a oblázků. Na návštěvníky tu čeká samozřejmě i vyžití v podobě vodních sportů, zkuste například jízdu na vodních lyžích nebo windsurfing. Vyhlášené jsou zejména pláže Anema a Potami západně od města.

Další rekreační střediska poblíž Karlovassi

Nasajte atmosféru společenského života v Karlovassi

Karlovassi.jpg

Malebné Karlovassi je letoviskem, v němž určitě nebudete postrádat rozličné možnosti zábavy. Nachází se tu velké množství tradičních taveren, restaurací, klubů i nočních barů, samozřejmostí jsou rozličné příležitosti k nakupování. V minulosti Karlovassi bývalo nejdůležitějším sídlem ostrova. Díky tomu nabízí mnoho nádherných historických památek. Současně je i univerzitním městečkem a jeho kouzelné uličky kypí životem.

Po odpočinkovém dni na pláži rozhodně navštivte například:

Zobrazit podrobné informace