Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Samos, dovolená ve městě historie, kultury a odpočinku

Hlavní město řeckého ostrova Samos najdete v jeho severovýchodní části, rozložené nad protáhlou zátokou Vathy u břehů Egejského moře. Díky své poloze umožňuje Samos snadno dosáhnout turistické magnety především na východní straně ostrova. Mezinárodní letiště Aristarchos leží zhruba 12 kilometrů daleko na jižním pobřeží u městečka Pythagorion.

Pláže v dosahu Samu

Město Samos je hlavní správní a turistické centrum ostrova, zároveň jeho největší přístav. Skládá se ze dvou částí, starobylé čtvrti Vathy a nově vybudovaného Samu. Nabízí typickou přístavní atmosféru doplněnou idylou úzkých uliček s množstvím obchodů a restaurací, malých náměstíček a zahrad. Představuje místo ideální k prožití dovolené plné procházek mezi malebnými domky, poznávání zdejší dlouhé historie a užívání si pestrého nočního života.

Pobřeží města Samos nemůže nabídnout dlouhé a široké pláže. Jediná městská pláž je naopak úzká, pokrytá kamínky a svažuje se do vody tyrkysové barvy. Na obě strany od Samu se ukrývá celá řada zátočin s malými, roztomilými plážičkami s dostatkem soukromí pro nerušené opalování a koupání.

Další rekreační střediska poblíž Samu

V Samosu i kolem něj se rozhodně nudit nebudete

Město Samos rovná se spousta příležitostí k aktivnímu prožití dovolené. Jeho hlavní pamětihodnosti zahrnují:

  • archeologické muzeum,
  • Pythagorovo náměstí se lví sochou,
  • městskou galerii,
  • kostel Agios Spyridonas.
Samos.jpg

Samozřejmostí je kompletní infrastruktura včetně nemocnice, banky, čerpací stanice, autobusové zastávky, supermarketů a dětských hřišť. K dispozici je pestrý výběr restaurací, taveren, kaváren, barů a diskoték, v dlouhé řadě obchůdků a butiků lze nakoupit suvenýry a různé typické místní produkty. Další zajímavá místa ostrova jsou:

Zobrazit podrobné informace