Akrotiri

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Akrotiri, dovolená v TOP santorinském letovisku

Rekreační středisko Akrotiri objevíte na jihozápadním výběžku Santorini. Mírně kopcovité okolí poskytuje malebné výhledy na celou západní stranu ostrova. Pevnina zde není příliš široká, proto je letovisko rozkročeno nad oběma mořskými břehy, jižním a severním, ukončeným typickými skalnatými útesy. Autem se za čtvrt hodiny dostanete do metropole Firy, stejně jako na mezinárodní letiště.

Krása pláží kolem Akrotiri budiž pochválena

Akrotiri lze považovat za jeden z typických prázdninových resortů na Santorini. Okouzlí vás svou polohou, nádhernými plážemi i řadou turistických cílů v okolí. Disponuje dostatkem hotelů i dobrou základní vybaveností službami. Pěknou dovolenou zde prožijí rodiny s dětmi, mladé zamilované páry i senioři.

Krása pobřeží Egejského moře v okolí Akrotiri výrazně přispívá k vysoké oblibě letoviska u turistů. Právě tady se nachází několik z nejznámějších pláží celého Santorini. Jedná se hlavně o slavnou dvojici „Červená pláž“ a „Bílá pláž“ (neleží však hned vedle sebe). Doporučujeme také pláž Kambia a především pláž Mesa Pigadia, která vyniká klidnou atmosférou a rozmanitými skalisky všude kolem.

Další rekreační střediska poblíž Akrotiri

Tipy, jak si užít pobyt v Akrotiri

Akrotiri.jpgNajdete zde dostatek restaurací a taveren s vynikající řeckou kuchyní, obchůdků se suvenýry a potravinových marketů. Uprostřed obce se vypínají zbytky středověkého benátského hradu. U jižního pobřeží se rozkládá archeologické naleziště s nálezy spadajícími do doby před sopečnou destrukcí původního ostrova (1627 př. n. l.). Další možnosti zábavy a ponaučení na Santorini:

  • výlet na zatopenou kalderu v srdci dávného sopečného kráteru,
  • hrad Skaros u Imerovigli,
  • hlavní město Fira s širokou možností nákupů,
  • rozvaliny staré Firy a jeskyně Zoodochos Pigis u letoviska Kamari.

Zobrazit podrobné informace