Nejúchvatnější pláže Santorini

Pláže s černým pískem jsou pro Santorini typické jako bílé domky s modrými okenicemi. Najdete zde ale i červené a bílé. Většina z nich má krásně čistou vodu, ideální pro vodní hrátky.

Kam na pláž na Santorini

Ammoudi

Na pláž Ammoudi se dostanete z obce Oia. Stačí sejít dolů po schodech, nebo se svézt na hřbetě oslíka. Pobřeží je tu převážně skalnaté, voda křišťálově čistá a klid parádní. Velkou odměnou za malé nepohodlí vám navíc bude jedinečný výhled na kalderu a majestátní skaliska nad vámi.

Cape Columbo

Cape Columbo patří k izolovanějším plážím na severu Santorini, přesto se na ni vyplatí vypravit. Leží asi 12 kilometrů severovýchodně od Thiry. Stačí sejít menší svah vedoucí od příjezdové cesty a pak už se jen budete oddávat téměř nerušené oáze klidu, obklopené romantickými útesy. Pláž má převážně našedlý písek s oblázky, a protože je zde často větrno, můžete se těšit i na vlny. Doporučujeme se na výlet dobře připravit, žádné turistické vybavení, ani občerstvení tady nenajdete.

Recko-11-Santorini-Nadherna-plaz-Kamari.jpg

Kamari

Pokud se rozhodnete poznávat jihovýchod Santorini, pláž Kamari je ideálním místem pro přestávku, i když pro někoho je i celý den na Kamari málo. Pláž je dlouhá asi 2,5 kilometru a místy široká až 50 metrů. Pro turisty je tu připraveno vše na 110 procent: veškeré plážové zázemí, centrum vodních sportů, plážový bar i stánky s občerstvením. Pláž lemuje krásná promenáda, kde najdete spoustu restaurací, taveren, barů a obchodů. Doporučujeme zejména vinotéky, v nichž si můžete pořídit skutečně delikátní víno.

Pokud by vás jen lenošení nebavilo, odskočte si nahoru na Mesa Vouno. Je to příjemná procházka a z výšky budete mít celé okolí i s pláží jako na dlani. Všechny nadšence historie příjemně překvapení možnost prohlídky významného archeologického naleziště.

Katharos

Preferujete klid a co největší soukromí? Jeďte právě sem. Katharos leží asi 15 minut od obce Oia a dostanete se sem pěší cestou či přes moře na loďce. Nemusíte se bát bloudění, cesta je dobře značená. Doporučujeme vzít si s sebou obuv do vody a malé občerstvení, pláž nemá žádné zázemí ani stánky.

Mesa Pigadia

Pláž Mesa Pigadia je ukryta úplně dole na jihu, západně od pláží Red beach (Červená pláž) a White Beach (Bílá pláž). Nemá sice jemný písek, spíše skaliska a velké oblázky, výhodou je však menší počet turistů a působivé okolní skalní útvary.

Monolitho

Pláž Monolitho by neměl vynechat žádný milovník vodních a plážových radovánek. Je to jedna z nejvyhledávanější pláží na ostrově a to i pro rodiny s malými dětmi. Jako jedna z mála má pozvolný vstup do moře. Písek je sice trochu tmavší, ostatně jako téměř všude na Santorini, okolí je ovšem plné zeleně. V blízkosti funguje celá řada restaurací, taveren, kaváren a barů.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím