Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Imerovigli, skvělá dovolená na první pohled

Jedním z nejvíce charizmatických letovisek na severní polovině Santorini je bezesporu Imerovigli. Nachází se na cestě z metropole Firy do jiného vyhlášeného rekreačního střediska Oia. Z mezinárodního letiště na opačné straně ostrova se sem autobusem dostanete během deseti minut.

Další blízká rekreační střediska:

Imerovigli nabízí klasický obrázek vísky plné bílých domků s modrými střechami, který na Santorini tolik uchvátil všem romantikům a zamilovaným. Obec je jako stvořená k prožití klidné, ničím nerušené dovolené s úžasnými výhledy na blankytné Egejské moře.

Za nejhezčími plážemi Santorini

S ohledem na skalnaté pobřeží strmě padající do vody kousek od Imerovigli je nutné vypravit se za koupáním do jiných lokalit Santorini. Osobním autem jsou ovšem všechny velice pohodlně dosažitelné. K nejpopulárnějším plážím patří White Beach (Bílá pláž), Mesa Pigadia a Red Beach (Červená pláž) na jihu, Monolitho na východě a Ammoudi na severu.

Bude vás zajímat: přečtěte si praktické rady na dovolenou na Santorini.

Památky, obchůdky a půvabná krajina

Imerovigli.jpgV Imerovigli nepanuje nijak zvlášť rušná atmosféra, přesto je tu v provozu celá řada restaurací, obchodů a kaváren. Procházky zdejšími uličkami, zvláště při západech slunce, jsou vskutku neopakovatelné. Obzvláště doporučujeme zastavit se u trosek hradu Skaros, pozůstatku rozsáhlého benátského opevnění z 13. století. Výtečným prostředkem k poznání ostrova je jízdní kolo.

Co na Santorini vlastně stojí za vidění?

  • Metropole Fira s nákupní „Zlatou uličkou“ a archeologickým muzeem,
  • jeskyně Zoodochos Pigis u Kamari a blízká „Stará Fira“,
  • zbytky vulkánu v zatopené kaldeře,
  • Oia a její obchůdky se zajímavým zbožím.

Zobrazit podrobné informace