Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Perivolos, lokalita oblíbená všemi generacemi

Letovisko Perivolos vyrostlo teprve v posledních desetiletích na jihovýchodním pobřeží Santorini. Kousek od něj se tyčí oblý masiv Mesa Vouno, prudce stoupající z vln Egejského moře k pahorku Profiti Ilia (567 m), který je zároveň nejvyšším bodem ostrova. Za kopcem se nachází mezinárodní letiště, po silnici dostupné asi za 20 minut. Stejně daleko je i hlavní město Fira.

Další blízká rekreační střediska:

Letní pohoda na krásné pláži

Perivolos (asi 500 stálých obyvatel) je na rozdíl od sousední Perissy spíše jen volným seskupením ubytovacích objektů bez jasně profilovaného centra. V ostatních ohledech je jí hodně podobný: disponuje dobrou infrastrukturou, krásnou pláží a pohodovou atmosférou. Rodiče a jejich potomci, mladé páry i senioři tady prožijí příjemnou, aktivní dovolenou.

Jedním z taháků Perivolu je úžasná, zhruba 2 kilometry dlouhá a 50 metrů široká pláž s výrazně tmavým pískem sopečného původu. Na severu přímo navazuje na pláž v Perisse, na jihu pokračuje pláží v Agios Georgios. K jejímu vybavení patří lehátka pod slunečníky, četná občerstvovací zařízení a nabídka vodních sportů.

Bude vás zajímat: kdy je tu nejpříjemněji? Provedeme vás počasím na Santorini.

Jak si užít pobyt v Perivolu

Perivolos.jpgDostatek restaurací, taveren, kaváren a barů je v Perivolos zárukou rušného nočního života, který však nedosahuje takové intenzity jako například v městečkách Fira či Oia. Čerstvé potraviny zakoupíte v některém z minimarketů, nechybí ani prodejny suvenýrů.

Kromě pláže a bohatého společenského života jsou hlavními magnety městečka zbytky raně křesťanské baziliky svaté Ireny a kostel Svatého kříže. Nahoře v kopcích se ukrývají nálezy z prehistorie ostrova, ovšem vzhledem k velkému převýšení se jedná o pořádný výšlap.

Několik nápadů kam na Santorini vyrazit za zábavou a poznáním:

  • jeskyně Zoodochos Pigis a trosky starověké Firy na Mesa Vouno,
  • kráter v srdci zatopené kaldery,
  • červená a Bílá pláž na jižním pobřeží.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Perivolos

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.