1. Fischer.cz
  2. Řecko
  3. Santorini
  4. Agia Paraskevi - Monolithos

Agia Paraskevi - Monolithos

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Agia Paraskevi a Monolithos, oblíbená dovolená na Santorini

Oblast letovisek Monolithos a Agia Paraskevi se táhne podél pomyslného geometrického středu východního pobřeží Santorini. Kousek od ní se rozkládá mezinárodní letiště, po hlavní silnici lze velice snadno dosáhnout hlavního města Fira. V dáli vykukuje z hladiny Egejského moře nevelký ostrov Anafi.

Slavná pláž Monolithos

Rekreační resort Monolithos - Agia Paraskevi je spíše volným seskupením ubytovacích zařízení než obcí jako takovou. Za jeho střed lze považovat malé přístaviště s betonovým molem. Potřebnou vybaveností (dostatek obchodů, restaurací, sportoviště, lékárna a půjčovna aut) disponuje velké letovisko Kamari na jihu.

K vyhlášeným santorinským plážím se řadí i Monolithos Beach vklíněná do prostoru mezi dvěma kamennými hrázemi. Uprostřed něho se nachází zmiňované kotviště lodí. Pláž pokrývá tmavý, hrubý písek s příměsí kamínků, občas se v břehu objevují větší kameny. Voda je zde čistá, moře bývá neklidné, klesání jeho dna celkem pomalé – proto si pláž užijí i děti či neplavci. Nechybí lehátka, slunečníky, ani dozor plavčíka.

Další rekreační střediska poblíž Monolithos a Agia Paraskevi

Co dělat v Agia Paraskevi a Monolithos

Monolithos-Santorini.jpgUlice v Agia Paraskevi sice nekypí nákupními a zábavními možnosti, avšak na druhou stranu tady nikdy není plno. Vždy si najdete kus klidného místa k odpočinku, na němž zapomenete na shon a stres všedního dne. Až se dostatečně nabažíte opalování, koupání a jiných radovánek u moře, vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím