Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Port de Soller a dovolená s horami, mořem a tramvají

Přístavní město Port de Soller se rozkládá u malé zátoky na severozápadě Mallorky. Zdejší pobřeží je zastavěno jenom velmi málo, neboť ho od zbytku ostrova odděluje pohoří Serra de Tramuntana. Nejbližším sídlem je 5 kilometrů vzdálený Soller, za nímž se terén prudce zvedá do kopců s výškou přes 1 000 metrů. Oblasti dominují hory Puig d'Alfàbia (1 067 m n. m.) a Puig de s'Aritjar (1 021 m n. m.) Z hlavního města Palma de Mallorca sem vede 27 kilometrů dlouhá silnice, přímá i díky tunelu.

Další blízká rekreační střediska:

Port de Soller, malebné letovisko s malebnými plážemi

Právě díky snadnému přístupu po vybudování silničního tunelu se Port de Soller stal vyhledávanou lokalitou na Mallorce. Jedná se o malebné a klidné středisko ve svazích s hojností zeleně, zaměřené hlavně na náročnější klientelu, která nechce dovolenou trávit ve velkých turistických resortech. Turismu se přizpůsobil také přístav, kde mohou kotvit jachty a kde si lze lodě též zapůjčit.

Dvojici městských pláží najdete přímo v zálivu letoviska Port de Soller. Na jeho mělčí straně se táhne Platja des Través dlouhá 600 metrů. V ostře zahnuté části se ukrývá prostornější Platja d´en Repic. Obě pláže disponují písečným povrchem s oblázky. Obklopují je rušné ulice s mnoha restauracemi a kavárnami (např. Agapanto Flor del Amor). Údajně nejlepší zmrzlinu seženete v Beach House.

Vybavte se na horskou turistiku

Port-de-Soller.jpgPort de Soller nabízí velmi příjemné prostředí pro trávení letní dovolené. Disponuje veškerým turistickým vybavením včetně supermarketu, lékárny a bankomatů. O návštěvu si říká mořské muzeum (Museu de la Mar) a kostel Sant Ramon de Penyafort. Atrakcí číslo jedna je projížďka tramvají, jejíž trať začíná u přístavu a vede do vnitrozemského Solleru, kde na ni navazuje horský vláček jezdící až do hlavního města.

Na své si zde přijdou milovníci pěší horské turistiky, neboť okolí protínají četné značené stezky do menších kopců i vrcholových partií s krásnými vyhlídkami.

Kam se tedy vydat z Port de Soller?

  • Nádhernou horskou krajinou k jezeru Cúber
  • Do jeskyní Cova des Migdia a Cova de Muleta
  • Lodí do zátoky Sa Calobra s úžasnou pláží mezi skalisky
  • Na prohlídku akvária Palma Aquarium

Zobrazit podrobné informace