Sever ostrova Mallorca

Lokalita: Španělsko Mallorca Sever ostrova Mallorca
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Co vidět na severu Mallorky

Sever nejrozlehlejšího z Baleárů není zdaleka tak živý jako jeho jih, o to více klidných a zajímavých míst tady najdete. Poradíme vám několik, co stojí opravdu za to.

Mys Formentor

Na dva kilometry široký „poloostrov“ Cap de Formentor, nejsevernější místo ostrova, se dostanete po silnici z přístavu Puerto de Pollença. Doporučujeme zastávku na vyhlídce Mirador del El Mal Pas, odkud je krásně vidět Formentor a blízký ostrůvek Es Colomer. Z konce výběžku, kde se tyčí maják, je v jasných dnech možné rozeznat nedalekou Menorku a kochat se pohledem na pobřeží a zátoky Mallorky.

Pollença

Pět kilometrů od přístavu Puerto de Pollença se nachází městečko Pollença. Ukrývá kostel se zajímavými nástěnnými malbami a klášter Santo Domingo. Po 365 schodech můžete vystoupat na vrcholek Puig del Calvari, kde najdete stejnojmennou svatyni z 18. století. Odtud vede cesta na vrcholek Puig de Pollença tyčící se do výšky 322 metrů.

Alcúdia

Městečko Alcúdia, ležící mezi dvěma zátokami Bahía de Pollença a Bahía de Alcúdia, bylo založeno ve 2. století př. n. l. Ruiny amfiteátru a jiné památky vystavené v archeologickém muzeu připomínají římskou nadvládu, kdy byla tehdejší Pollentia hlavním městem. Dnes je Alcúdia, spolu s nedalekým, původně rybářským přístavem Puerto de Alcúdia, významným turistickým centrem.

S’Albufera

Přírodní park vyhlášený roku 1985. Na jaře a na podzim, v době migrace ptáků z jihu na sever a naopak, tu můžete vidět sokoly, straky, kosy, kachny, volavky a jiné ptactvo. Ve vodách přírodní nádrže S´Albufera žijí úhoři.

C‘an Picafort

Dlouhá pobřežní promenáda, písečné pláže a moderní hotely dělají z C’an Picafort další významné turistické centrum v severní části ostrova.

  • Neváhejte tedy a navštivte sever Mallorky.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím