Pollença

Lokalita: Španělsko Mallorca Pollença
Typ: Město

Náš názor

Atraktivní Pollença s venkovskou duší

Mezi kopci pohoří Serra de Tramuntana se nachází město a klidné letovisko nabízející několik zajímavých historických památek. Pollença se přizpůsobila cestovnímu ruchu dnešní doby, avšak zanechala si svoji venkovskou duši. Díky sportovnímu vyžití v okolí je také oblíbená mezi milovníky cyklistiky, jachtingu, turistiky a golfu. Nejpopulárnější fiesta je Wine Fair v kostele Santo Domingo, kdy ochutnáte vynikající mallorské víno.

Pollença se nachází severozápadně od hlavního města Palma de Mallorca na poloostrově Formentor. Vzdálenost 58 kilometrů mezi městy trvá 46 minut jízdy autem. Poblíž najdete severní přístav ostrova a turistické letovisko Port de Pollença se zátokou Pollença. Leží zde i Cala Saint Vincenc, letovisko a stejnojmenná zátoka.

Zajímavosti severního poloostrova Mallorky

Vzestup města se datuje kolem 12. století při osídlení Maury. Město získalo název po bývalém římském hlavním městě Pollentia. Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti patří farní kostel Nuestra Soňora de los Ángeles na hlavním náměstí Placa Major s vyhlášenou kavárnou Espanyol, typický mallorský dům a muzeum umělce z Mallorky Dionísa Bennàsara či klášter Sant Domingo se sochami býků a tibetskou malbou z písku věnovanou Dalajlámou v roce 1990.

Možnosti ubytování pro dovolenou v Pollença nabízí jak hotely s historickým nádechem či v tradičním stylu, tak v moderním pojetí. Na výběr jsou také vily v blízkosti moře či plážové resorty v Port de Pollença, kde navštivte slavnou pláž, kavárny a restaurace v přístavu. Díky 365 schodům vyšlápněte na vrcholek hory El Calvari s panoramatickým výhledem na město. Vydejte se pěšky či na kole na úpatí pohoří Tramuntana nebo klikatými silnicemi, které vás zavedou až k majáku na Cap de Formentor. Vychutnejte si vodní sporty v Port d'Alcudia. Golfoví nadšenci si mohou vybrat z několika hřišť v blízkosti.

  • Neváhejte tedy a navštivte Pollençu na Mallorce.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím