Porto Cristo

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Porto Cristo, dovolená mezi draky, plážemi a žhavým sluncem

Půvabné Porto Cristo se zrcadlí v průzračných vodách Středozemního moře ve východní části španělského ostrova Mallorka, největšího z Baleárského souostroví. Je to asi hodinu jízdy z hlavního města Palma de Mallorca a na opačném konci, než se vypíná pohoří Sierra de Tramuntana.

Další blízká rekreační střediska:

Jak se dostat na nejlepší pláž

Nádherný přístav Porto Cristo, využívající ke kotvení lodí zúženého zálivu Cala Manacor i navazující, uměle rozšířené říčky Torrent de Llebrona, je častým cílem rekreace místních i zahraničních turistů. Přispívá k tomu semknuté, obchůdky a restauracemi obsypané centrum města, krásné okolní prostředí a řada atrakcí v rozumném dosahu.

Městská pláž v Porto Cristo je dlouhá asi 250 metrů, ovšem zasahuje do ní zdejší marina a z druhé strany ji lemuje rušná ulice. Proto uděláte lépe, když za koupáním a opalováním vyrazíte na maličkou, o to romantičtější Cala Murta či o něco větší Cala Petita. Nejbližší opravdu velké pláže jsou až v Sa Coma a Cala Millor.

Vypravte se za draky

Portocristo.jpg

Porto Cristo oplývá velkým množstvím restaurací, barů, obchodů a dalších služeb. Čerstvé potraviny nakoupíte v supermarketech Eroski, Spar a Sa Taulera, můžete využít i lékárny, bankomaty, půjčit si osobní automobil a vaše děti se vydovádí na hřišti.

Hlavní atrakcí letoviska jsou veřejnosti přístupné Dračí jeskyně (Coves del Drac) s obřím podzemním jezerem.

K dalším zajímavým místům v širokém okolí patří:

Zobrazit podrobné informace