Puerto de la Cruz

Lokalita: Španělsko Tenerife Puerto de la Cruz
Typ: Město

Náš názor

Puerto de la Cruz, perla severního pobřeží Tenerife

Důležité španělské letovisko Puerto de la Cruz se pyšní pohodovým mixem historického centra s řadou křivolakých uliček a moderních rekreačních resortů. Přidáte-li k tomu hezké pláže, dokonalé služby, množství zábavy (Loro Parque, Lago Martiánez, botanická zahrada) a poutavé výletní cíle v okolí, získáte lokalitu jako stvořenou k celodennímu výletu.

Puerto de la Cruz (kolem 30 tisíc obyvatel) vyrostlo na severním pobřeží Tenerife u břehů Atlantiku. Údolí Orotava na druhou stranu prudce stoupá do svahů velehory Pico del Teide (3 718 m). Po dálnici se snadno dostanete do metropole Santa Cruz de Tenerife i na letiště Tenerife Norte.

Magnety Křížového přístavu

Starobylému jádru Puerto de la Cruz dominuje náměstí Plaza del Charco de los Camarones s řadou hospůdek, butiků a barů. Ke koupání se kromě menších pláží v zátočinách jako Playa Jardín, Play de San Telmo nebo Playa del Muelle využívá hlavně soustava osmi velkých bazénů s mořskou vodou Lago Martiánez (autorem je lanzarotský génius César Manrique).

Největší atrakcí Puerto de la Cruz je bezesporu Loro Parque s papoušky, gorilami, šimpanzy, tygry a krokodýly. K vidění je i bohatá flóra (kaktusy, orchideje a stovky dalších rostlin). Děti i dospělí si užijí představení delfínů, lachtanů, papoušků a kosatek. Pozornosti se těší obrovská akvária s podmořským životem a skleněným tunelem.

Dalšími magnety města jsou archeologické muzeum, hrádek San Felipe, kostel Iglesia de San Francisco a především botanická zahrada Jardín Botánico de la Aclimatización de la Orotava s více jak 3 tisícovkami tropických rostlin.

  • Neváhejte tedy a navštivte Puerto de la Cruz na Tenerife.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím