Podrobné informace

  • 32 °C červenec / srpen *
  • 28 °C červenec / srpen *
  • 100THB/67,634CZK

* průměrné teploty

Bangkok, ať na týden, či na skok, vždy je na co koukat

Metropole Thajského království a význačný asijský turistický uzel Bangkok leží u Thajského zálivu v centrální části země. Město vyrostlo v deltě největší thajské řeky Čao Praja ústící do Jihočínského moře. Severně od něj se rozkládá vnitrozemí plné hor, řek, lesů a rýžových polí, jižním směrem se táhne úzký Malajský poloostrov s řadou vyhlášených rekreačních středisek. K dispozici zde jsou dvě mezinárodní letiště Don Mueang a Suvarnabhumi.

Další blízká rekreační střediska:

Od mrakodrapů až k plážím

Thajský Krung Thep Maha Nakhon je takřka 15miliónovou aglomerací pulsující nepřetržitě 24 hodin. Najdete tady vedle sebe moderní mrakodrapy, chudinské čtvrti, obří buddhistické sochy, mnohaproudové dálnice, kvetoucí zahrady i rozlehlá nákupní střediska. Ke zdejšímu specifickému koloritu přispívají též četné romantické khlongy, odvodňovací a propojovací kanály kolem Čao Praja. Máte-li rádi rušné megalopole s nekonečným proudem zábavy, bude se vám dovolená v Bangkoku moc líbit.

Přestože je Bangkok miliónové město s hustou dopravou, i v jeho okolí můžete najít místa pro pěkné koupání a relaxaci. První skutečné pláže se nachází až v Chon Buri jihovýchodně od ústí Čao Praja. I když trochu dál, stále dostupná jsou vyhlášená letoviska s hezkými plážemi Cha Am na západní straně Thajského zálivu a Pattaya na východní.

Lákadlům hlavního města neodoláte

Bangkok.jpg

Nuda je to poslední, co by vás v Bangkoku mohlo potkat. Nejen milovníci historie musí vidět královský palác, sochu největšího thajského sedícího Buddhy v chrámu Wat Po, chrám Zlatého Buddhy Wat Trimit či úchvatný chrám Smaragdového Buddhy Wat Phra Kaew.

Za návštěvu rozhodně stojí čínská čtvrť, hadí farma nebo tržiště Bang Rak Market. Nakupovací hody nabízí i obchodní galerie Amarin Plaza, River City či Siam Paragon. Pokud chcete ochutnat vyhlášený noční bangkocký život, vydejte se do Patpongu, kde je soustředěno nejvíce klubů, barů a dalších rozmanitých podniků.

Z dalších atrakcí thajského hlavního města stojí za vidění:

Zobrazit podrobné informace