Okurcalar

Mapa

Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Okurcalar, dokonalá letní pohoda v Malé Asii

Omamný Okulcalar, typicky komfortní letovisko Turecké riviéry, se rozprostírá na březích Středozemního moře asi 100 kilometrů východně od správního střediska a turistického centra Antalya (zároveň mezinárodní letiště). Nejbližšími velkými městy jsou Manavgat (severozápadně) a Alanya (jihovýchodně), severním směrem se vypíná pohoří Geyik Daglar.

Zvolt pláže Okurcalar

Jako všechny resorty na jihu Turecka je i Okulcalar plný luxusních hotelových komplexů, poskytujících služby a stravování na velmi vysoké úrovni. Kolem nich čeká na využití spousta zábavních koutků pro děti včetně vodních atrakcí, komplexní sportovní vyžití a řada taveren, barů či restaurací, kde si pochutnáte na tom nejlepším z místní gastronomie. Bezstarostnou letní dovolenou zde stráví zejména rodiče, pro jejichž ratolesti Okulcalar skýtá nepřeberné množství zábavy a všemožných atrakcí.

Na zdejší asi dvousetmetrové krásné pláži se střídá písek s oblázky. Omývá ji téměř průzračné, tyrkysově zbarvené moře. Voda bývá klidná, sestup do ní je buď pozvolný, nebo jsou k dispozici četná mola, klenoucí se až do vzdálenosti několika desítek metrů nad otevřené moře. Vybavení slunečníky s lehátky doplňují nesčetné příležitostí k osvěžujícímu občerstvení.

Další rekreační střediska poblíž Okurcalaru

Co dělat na dovolené v Okurcalaru

Okurcalar.jpg

V typických bazarech a tržnicích městečka Okulcalar usmlouváte velmi příjemné ceny za šperky, oblečení či rozličné krajové suvenýry. Za většími nákupy se můžete vydat například do nedalekého Side. Milovníci přírody ocení hornatou krajinu ve vnitrozemí, plnou romantických kaňonů a tajemných údolíček. Jih Turecka byl obýván již v helénských dobách, proto rozhodně neváhejte a navštivte během své dovolené některé vskutku unikátní pamětihodnosti, které jsou rozesety po celém malebném pobřeží. K nejznámějším patří:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Okurcalar

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.