Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Kemer, v podstatě dokonalá dovolená na jihu Turecka

Výjimečné letovisko Kemer vítá své hosty v krásném prostředí nejzápadnější části Turecké riviéry, zhruba 40 kilometrů od velkého města Antalya, u nějž též funguje mezinárodní letiště. Středisko, rozložené podél široké zátoky poblíž ústí řeky Kemer Cay do Středozemního moře, patří k nejvýznamnějším v této méně známé oblasti Turecka.

Pláže u letoviska Kemer

Kemer se už na první pohled tváří výrazem prázdninového resortu snů. Nabízí špičkové vybavení jako nejlepší letoviska Turecké riviéry mezi Antalyií a Alanyií a přitom díky nižšímu počtu turistů mnohem klidnější prostředí. Přímořskou rekreační zónu doplňuje živé městečko s ulicemi překypujícími všemi důležitými službami. Pobřeží vhodné ke koupání se střídá s bělostnými, romantickými útesy a úchvatné panorama divoce modelovaného pohoří Bey Daglari vytváří pověstnou třešničku na dortu dokonale ukuchtěných prázdnin.

Od jachetní mariny se 4 kilometry severním směrem táhne velice pěkná kamínková pláž. V některých úsecích je poměrně úzká, jinde se rozšiřuje až na 50 metrů, proto si tady své pohodlné, nerušené místo najde jistě každý. Vstup do vody je docela rychlý, v centrální zóně u přístavu ho usnadňují četná mola či betonové plochy. Nechybí bohaté vybavení lehátky, slunečníky, občerstvení a nabídka vodních sportů. Jihovýchodně od mariny najdete menší, avšak o nic horší pláž Moonlight.

Další rekreační střediska poblíž Kemeru

Co dělat v Kemeru

Kemer.jpg

Restaurace, kavárny, obchody, základní služby: v Kemeru najdete vše, co potřebujete k prožití bezproblémového pobytu v Turecku. Nejživější atmosféra vládne kolem bulváru Atatürk a v ulicích u přístavu. V městečku je i hodně supermarketů, parků s fontánami a dětských hřišť, nechybí lékařská služba, lékárna a bankomaty. Zábavní zařízení Dolphin Park, hlavní atrakce města, zahrnuje akvapark a delfíní show. Díky velkému výběru při volbě výletů za památkami a divy přírody v okolí se jeďte podívat například:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kemer