Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Kumluca, dovolená uprostřed krásné přírody

Na jednom z nejjižnějších míst Turecké riviéry leží město Kumluca. K pobřeží Středozemního moře při ústí říčky Basgöz Cayi (na které byla v blízkých horách vybudována přehrada stejného jména) to jsou zhruba 3 kilometry. Dobře dostupná letoviska jsou také Adrasan na východě a Finike na západě. Mezinárodní letiště v Antalyi se nachází přes 100 kilometrů daleko.

Kumluca a její prostorná, málokdy přelidněná pláž

Rovinatá krajina kolem obce Kumluca vytváří pod horskou rezervací Sarikaya (s výškou přes 3 tisíce metrů) 15 kilometrů dlouhou, úrodnou oblast ideální k pěstování zeleniny. Městečko ve vnitrozemí poskytuje základní infrastrukturu a podél středomořských břehů čekají na rekreanty dobře vybavené hotelové resorty s pestrou nabídkou zábavy.

Ploché pobřeží, obvykle tvořené širokým pásem se směsí písku a oblázků, doslova svádí ke koupání a dalším vodním radovánkám. Dosahuje délky asi 5 kilometrů a rozděluje ho pouze několik říček vtékajících do moře. Úseky přiléhající k hotelům jsou upraveny na pláže s potřebným vybavením. Za návštěvu stojí též nedaleké pláže Finike a Karaöz.

Další rekreační střediska poblíž Kumlucy

Kumluca a tipy na aktivity v okolí

Kumluca.jpgKumluca je ideálním místem k procházkám pod nevysokými kopci a podél mořských břehů. Přímo v letovisku se o zábavu stará nevelký Gunay Beach Park s klouzačkami, sportovišti a lavičkami k odpočinku. Okolím vede značená Likyjská stezka s pěknými výhledy, směrem na severovýchod se rozkládá přírodní park Olimpoského pohoří. Za dalšími památkami a zajímavostmi je třeba cestovat, například:

  • do lýdijského starověkého města Xanthos-Letoon (UNESCO),
  • za koupáním v akvaparcích kolem Kemeru,
  • k laguně Eski Deniz u Demre.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kumluca

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.