Zanzibar

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 25 °C červenec / srpen *
  • 100TZS/1,089CZK

* průměrné teploty

Dovolená Zanzibar, pohoda s vůní koření u Indického oceánu

Jak vypadá pohádkový ostrov plný okouzlujících, bělostných pláží, tajemných korálových útesů a čarovných tropických pralesů? Přijměte pozvání na Zanzibar, souostroví tvořící součást africké republiky Tanzanie. Nachází se v Indickém oceánu, zhruba 50 kilometrů od pevninských břehů, v dosahu bývalého hlavního města Dar es Salaam. Zanzibar tvoří dva hlavní ostrovy, větší jižní ostrov stejného jména a severní Pemba.

Některá pěkná rekreační střediska:

Pláže a další zanzibarská lákadla

Zanzibar sice geograficky patří k Africe, ale s černým kontinentem má společné pouze některé rysy. Rozhodně tady nenajdete takové množství zvěře a vzhledem k miniaturní rozloze (2 a půl tisíce kilometrů čtverečních) zde chybí vysoké hory, dlouhé řeky, rozsáhlé pralesy či nehostinné pouště. To však z atraktivity ostrova nijak neukrajuje, ba právě naopak: svou sevřeností, pobřežními lagunami, tradičními vískami tu a tam poházenými jako zapomenuté kokosové ořechy a romantickými západy slunce vytváří jedinečnou kulisu k prožití vaší vysněné exotické dovolené.

K největším pokladům Zanzibaru bezpochyby patří jeho bělostné pláže, táhnoucí se především podél jeho východního pobřeží. Před bouřícím Indickým oceánem jsou chráněny dlouhým korálovým útesem, který u břehů vytváří pás zhruba 2 kilometry široké laguny. K nejoblíbenějším plážím se řadí úseky pobřeží u letovisek Nungwi, Kiwengwa, Uroa nebo Pwani. To vše jsou zároveň střediska vodních sportů, především potápění a šnorchlování.

Neváhejte a poznejte to nejlepší na ostrově Unguja

Zanzibar.jpg

Zanzibar se může pochlubit solidní infrastrukturou a celou řadou atrakcí a zajímavých míst. Mezinárodní letiště bylo vybudováno u metropole Zanzibar City, disponující supermarkety, bankomaty, poštou, lékárnou i nemocnicí. Jednotlivá rekreační střediska spojuje síť zpevněných komunikací a kolem moderních hotelových komplexů vyrostly i menší obchůdky, restaurace a další služby.

K oblíbeným výletním cílům patří:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Zanzibar

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím