Podrobné informace

  • 35 - 36 °C červenec / srpen *
  • 29 - 32 °C červenec / srpen *
  • 1AED/6,469CZK

* průměrné teploty

Fujeirah, dovolená s dosud neobjeveným turistickým zázrakem

Emirát Fujeirah (Fudžajra) se nachází na východním pobřeží Spojených arabských emirátů u Ománského zálivu. Z druhé, západní strany oblast před žhnoucí Arabskou pouští chrání rozsáhlé pohoří Hajar (Al-Hadžar). Asi 20 kilometrů na jih se táhne hranice s Ománem, na severu hraničí s ománskou exklávou Musandam. Území emirátu narušuje i další ománská exkláva Madha a město Khor Fakkan (emirát Sharjah). S Dubají letovisko propojuje dálnice, se zbytkem světa mezinárodní letiště.

Užijte si liduprázdné pláže Fujeirah

V posledních letech bouřlivě se rozvíjející Fujeirah se stala synonymem pro pohodovou dovolenou a potápění v Arabském moři, které je bohaté na vodní faunu a flóru. Relativně delší vzdálenost od Dubaje zaručuje naprostý klid, k němuž se přidává i horké počasí, líbezná panoramata Hajarských hor a perfektní služby. Jedná se o vynikající místo k prožití celorodinné dovolené zaměřené na relaxaci, sport i poznání.

Pro Fujeirah jsou typické kilometry dlouhé a velice široké pláže pokryté jemným, světlým pískem. Táhnou se především jižním směrem, pomalu se noří do blankytného moře a vy si k poležení můžete vybrat v podstatě libovolné místo – zdejší pobřeží je takřka nekonečné. Hlavní aktivitu představuje potápění, během něhož můžete vidět spoustu ryb, korály, želvy nebo žraloky. Nejvíce potápěčských lokalit najdete v oblasti Khor Fakkan.

Další rekreační střediska poblíž Fujeirah

Co dělat a jak se bavit ve Fujeirah

Ve Fujeirah se v uplynulých letech výrazně vylepšila základní turistická infrastruktura, proto tam dnes není problém nakoupit a dobře se najíst. Nechybí lékárny, banky ani obchodní domy. Zvláště bulvár Faroui Al Wadi je živoucí tepnou ve dne, v noci. V blízkém i vzdálenějším okolí navíc můžete navštívit řadu turistických cílů jako:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Fujeirah