Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 29 °C červenec / srpen *
  • 1AWG/13,272CZK

* průměrné teploty

Lagun, dovolená s koupáním a zábavou

Oblasti kolem jediné arubské laguny se říká Bubali Bird Sanctuary, Bubaliplas nebo prostě Lagun. První název označuje zdejší ptačí rezervaci, druhý vychází ze jména nejbližší obce a třetí platí za spíše hovorové označení. Nachází se na severozápadním konci ostrova, od břehů Karibského moře ji odděluje asi 300 metrů široká rovinka, opačným směrem se táhne zástavba městeček Noord a Bubali.

Pláže Lagun vás potěší

Rozloha vlastní laguny činí asi 10 hektarů, okolní mokřady zabírají plochu ještě třikrát větší. S Karibikem ji propojuje úzký kanál na jihu, vedoucí pod pobřežním bulvárem J. E. Irausquin, na druhé straně prostor lemuje hlavní silnice 1A směrující do metropole Oranjestad a k mezinárodnímu letišti Queen Beatrix. Plochu dělí na dvě části zpevněná plocha s hotelem a historickým větrným mlýnem holandského typu. Velkou výhodu letoviska Lagun představuje možnost výběru ze dvou nejznámějších pláží celého ostrova. Severním směrem se rozkládá Palm Beach, jižně se táhne Eagle Beach, obě typické jemným, bílým pískem a pomalým klesáním mořského dna. Slavná Palm Beach má délku 3 kilometry, pyšní se četnými palmami a často ji využívají milovníci windsurfingu. Kouzelná Eagle Beach měří asi 2,5 kilometru, zdobí ji pokřivené stromy divi (Libidibia coriaria) a mořské želvy láká ke kladení vajec.

Další rekreační střediska poblíž Lagun

Co dělat v Lagun

Na procházce Lagunou a okolím narazíte na dostatek obchůdků, restaurací a jiných zábavních zařízení. Nechybí supermarket, zastávka hromadné dopravy ani prodejna originálních karibských doutníků. K povinným zastávkám patří pozorovatelná ptactva v srdci chráněného území, motýlí farma a pro milovníky golfu i Divi Golf and Beach Resort. Vydat se samozřejmě můžete ještě dál, například:
  • Do zoologického parku Philip´s Animal Garden
  • Ke skalním formacím Ayo a Casibari
  • Na prohlídku pevnosti Fort Zoutman

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Lagun

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.