Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 29 °C červenec / srpen *
  • 1AWG/13,272CZK

* průměrné teploty

Savaneta, dovolená nejen pro milovníky koupání

Další význačné turistické centrum na jihovýchodním pobřeží Savaneta se rozkládá kousek od hranice národního parku Arikok. Protíná ho silnice č. 1, na severozápadě (za řečištěm stékajícím z vnitrozemských kopců) s ním sousedí letovisko Pos Chiquito a na jihovýchodě důležité město San Nicolaas. Mezinárodní letiště Queen Beatrix leží asi 10 kilometrů daleko, metropole Oranjestad ještě o 3 kilometry dále.

Nejlepší pláže na dosah ze Savanety

Část pobřeží Karibského moře vytváří u Savanety mělčinu prorůstající bujnou, nepříliš prostupnou tropickou vegetací. Od ní se severním směrem táhne klidné středisko s rustikální atmosférou, tradicí rybolovu a četnými tržišti. Jednotlivé obytné bloky osvěžuje exotická zeleň, ubytování většinou poskytují nevelké hotelové areály a vilky různých kategorií (především ve čtvrti Cura Cabai). V Savanetě nejsou sice velké pláže, ale najdou se tu menší, neorganizované písečné plochy s velmi mírným vstupem do vody, které nabízejí přírodní místa ke koupání a slunění. Další pláže v čele s Baby Beach (v pravidelném půlkruhu kolem uzavřeného, mělkého zálivu) lze dosáhnout ze San Nicolaas. Daleko odtud to není ani na druhou stranu ostrova, kde se v parku Arikok ukrývá malebná pláž Boca Prins.

Další rekreační střediska poblíž Savanety

Savaneta a služby, zábava, zajímavá místa

Především podél hlavní silnice fungují obchody, restaurace (často rybí), supermarkety, autobusové zastávky a čerpací stanice. K populárním cílům na procházkách Savanetou se řadí kostel Cristo Rei či centrum sousedního San Nicolaas s průmyslovým muzeem. Za vidění stojí i historický maják Sero Colorado na nejjižnějším cípu ostrova. A zkuste ještě následující tipy na výlety:
  • Přírodní farmy (motýlí, oslí a pštrosí farma, opičí útulek)
  • Akvapark Aruba Vacation Water Park
  • Historická expozice ve Fort Zoutman

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Savaneta

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.