Primorsko

Mapa

Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Primorsko, dovolená s komfortem u moře

Okouzlující letovisko Primorsko představuje oblíbené místo pro letní dovolenou na pobřeží Černého moře v destinaci Burgas. Najdete ho zhruba 50 kilometrů jižně od správního centra oblasti, proslulého Burgasu, u něhož se nachází nejbližší mezinárodní letiště.

Nejlepší pláže Primorska

Primorsko je typickým přímořským resortem, jenž byl zbudován takřka výhradně k rekreačním účelům. Nacházejí se tu jak luxusní obří hotely s pestrou škálou animačního a sportovního vyžití, tak poklidné soukromé penziony pro ty, kdo hledají ničím nerušenou rekreaci. U pobřeží objevíte rozsáhlý komplex k provozování vodních sportů. Stomopolskou a Diavolskou zátoku u primorského poloostrova lemují velkorysé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Severní a jižní pláž se táhnou několik kilometrů a disponují plným turistickým komfortem. Objevíte zde však i řadu téměř liduprázdných romantických zátočin s břehy pokrytými škeblemi a s úchvatnými scenériemi.

Další rekreační střediska poblíž Primorska

Zábava, památky a aktivity v Primorsku

Typické, značně frekventované letovisko Primorsko žije celodenním turistickým ruchem a neutuchajícím nočním životem. V jeho centru narazíte na množství barů, diskoték či restaurací, servírujících populární bulharské speciality. Samozřejmostí jsou spousty stylových obchůdků, pouličních stánků a lokálních bazarů, v nichž výhodně nakoupíte typické suvenýry, oblečení či potraviny.

Pobřeží v okolí Primorska se pyšní dlouhou a bohatou historií, která zde zanechala celou řadu pamětihodností, které byste během pobytu rozhodně neměli minout. Mezi nejznámější zajímavosti v okolí se řadí:

  • centra tráckých měst Sozopol a Nesebar (UNESCO),
  • Burgas s antickými nalezišti,
  • starobylá svatyně Beglik Tash,
  • starořímské památky metropole Varny,
  • klášter Svatého Jiří s mauzoleem v Pomorie.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Primorsko