Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Trogir, dovolená ve starobylém klenotu nad Jadranem

Jedno z nejvýznačnějších měst Dalmácie, historický Trogir, leží asi 25 kilometrů západně od Splitu – tuto vzdálenost vyplňuje podlouhlé letovisko Kaštela a letiště Zračna luka Split-Kaštela. Ve vnitrozemí se zvedá mohutná vrchovina o výšce až 700 metrů, která směrem na východ přechází v masiv Mosoru. Starobylá část města se nachází v průlivu Trogirski kanal na malém ostrově, spojeném zvedacím mostem s pevninou a s ostrovem Čiovo na jihu.

Skvělé pláže Trogiru pro milovníky klidu i bujarého veselí

Davy turistů, proudících za památkami kulturního dědictví UNESCO (od roku 1997), dělají z Trogiru rušné město s kompletní infrastrukturou. Založili ho řečtí kolonisté ještě před začátkem našeho letopočtu, jako význačný přístav se rozvíjelo za dob Římské říše a na konci prvního tisíciletí udržovalo obchodní vztahy s Chorvatským královstvím. Postupně ho ovládaly říše Byzantská, Normanská, Uherská a Benátská, teprve v roce 1814 se začlenil do správy rakouského mocnářství.

V Trogiru jsou tři pláže. Východně od centra, kam se lze dostat pohodlně autobusem, se v přírodním areálu ústí řeky Pantan rozkládá klidná pláž stejného jména. Má písečný povrch s oblázky, délku 500 metrů a pozvolný vstup do vody. K jejímu vybavení patří občerstvení, lehátka i slunečníky, vodní sporty a možnosti potápění. Další pláž (Okrug) se táhne 5 kilometrů od středu města a o jejím charakteru dostatečně svědčí podtitul „Trogirská Copacabana“.

Další rekreační střediska poblíž Trogiru

Trogir a nabídka aktivit

Trogir.jpgMěsto disponuje skvělými nákupními možnostmi v čele s řadou velkých supermarketů, nechybí bary a restaurace (např. romantická Calebotta), zdravotní péče, banky, parky ani hřiště pro děti. Nejznámější trogirské pamětihodnosti zahrnují katedrálu sv. Vavřince (katedrala Sveti Lovre), pevnost Kamerlengo (gradina Kamerlengo), velký a malý palác Cipiko, hradby s bránami a knížecí palác. Celou oblast Trogiru pěkně uvidíte z vyhlídky u kostelíku Svetix; Ilija. A kam dále vyrazit za zábavou a poznáním?

  • Do jiného půvabného města Omiš
  • Na ostrov Brač se slavnou pláží Zlatni rat
  • K vodopádům a jezírkům národního parku Krka

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Trogir

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.