Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Jakišnica, dovolená u průzračného moře

Malá obec Jakišnica leží na podlouhlém, jen 2 kilometry širokém severozápadním výběžku ostrova Pag, pátého největšího v Chorvatsku. Jeho stejnojmenné administrativní centrum se nachází 40 kilometrů daleko, asi dvakrát blíže najdete další zdejší významné město Novalja. Za průlivem Kvarnerič vykukují z Jadranu ostrovy Cres a Mali Lošinj, na druhé straně se za kanálem Paški táhne ostrov Rab a chorvatská pevnina s národním parkem Velebit.

Jakišnica poskytuje rozmanitá místa ke koupání

Jakišnica je nevelké a klidné letovisko s malým přístavem. Okolí je pouze lehce zvlněné, výška zdejších kopců jen těsně překonává 200 metrů. Nejvyšší vrchol Sveti Vid uprostřed ostrova dosahuje 349 metrů. Pobřeží, především na jižní straně, naopak vyniká značnou členitostí s množstvím malých zátok vhodných ke koupání a jiné zábavě.

Na dlouhém pažském pobřeží kolem Jakišnice se ukrývá řada míst, ideálních ke vstupu do Jadranského moře. Jeho členitost neumožnila vznik velkých pláží, ale mezi skalisky jsou v blízkosti letoviska betonové terasy a mola k usnadnění přístupu do křišťálově čisté vody. Často se jako pláže využívají i miniaturní zátoky překvapující povrchem s drobnými oblázky a pískem. Na řadě z nich je vstup do moře pozvolný a vhodný i pro děti. Bohatý svět pod hladinou vybízí ke šnorchlování.

Další rekreační střediska poblíž Jakišnice

Přehled aktivit v Jakišnici

Jakisnica.jpgPřestože zboží základní potřeby v Jakišnici zakoupíte, za větší vybaveností a zábavou musíte vyrazit do Novalje, kde sídlí i lékařská služba a stojí rozhledna s výhledem na mohutný Pažský záliv. Do vyhlášeného střediska Zrče se jezdí na parádní pláž a za rušným nočním povyražením. V okolí Jakišnice lze podnikat procházky olivovými háji, na severozápadním okraji ostrova u obce Lun se otevírají krásné výhledy na moře.

Další zajímavé lokality dosažitelné z Jakišnice:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - JAKIŠNICA

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.