Supetar/ostrov Brač

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Supetar, dovolená na ostrově báječných pláží

Supetar, největší sídlo ostrova Brač, leží u zátoky Sveti Petr ve východní části jeho severního pobřeží. Nedaleko od něj se zvedají vrcholy Velebit a Gnjilac s výškou přes 350 metrů. Podél obvodu města prochází hlavní silnice ze západu do centra ostrova i regionální silnice lemující pobřeží na východ. S metropolí Split na protějším břehu průlivu Brački kanal ho spojují pravidelné trajektové linky.

Supetar a jeho rozmanité pláže

Supetar, vyhlášené středisko i pro náročné turisty, je souměrně vystavěný v mírném svahu kolem zátočiny s přístavem. Navazují na něj oddechové zóny včetně nevelkého poloostrova s kostelem Sveti Nikola. Okolní krajině dominují kopce, dál od Jaderského moře poměrně prudké. Dostatek zábavních příležitostí a krásné pobřeží z něj dělá vynikající místo k prožití aktivní rodinné dovolené.

Ve městě i v okolí najdete několik pláží s oblázkovým povrchem, u některých se vyskytuje písčité, většinou jen mírně klesající dno (zvláště na pláži Banj). Také plaža Tri mosta získala ocenění za čistotu a dobré vybavení v podobě toalet, sprch a převlékáren. Pláž Acapulco východně od přístavu se proslavila rušným nočním životem s hudební produkcí a pláž Bili rat si oblíbili milovníci vodních sportů s možností pronájmu skútru či člunu.

Další rekreační střediska poblíž Supetaru

Při procházce Supetarem se nudit opravdu nebudete

Supetar-ostrov-Brac.jpgBohatý výběr restaurací a obchůdků doplňují další služby v čele s několika supermarkety, lékárnou a lékařskou pomocí. Z historických památek se nabízí hřbitovní kostelík se sarkofágy, mauzoleum rodiny Petričevićů nebo muzeum výroby rostlinného oleje v sousední Mirce. Okolí protínají četné cyklostezky a turistické trasy. Pobytu na Brači byste měli využít i k výletu na světoznámou pláž Zlatni Rat na jihu ostrova, ale také k:

  • Poznání sousedního ostrova Šolta
  • Celodenní výpravě za krásami města Omiš
  • Prohlídce památek starobylého Trogiru (UNESCO)

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Supetar/ostrov Brač

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím