Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Vrboska, dovolená mezi krásami Hvaru

Na konci úzké, až 3 kilometry dlouhé zátoky na severním pobřeží chorvatského prázdninového ráje Hvaru najdete letovisko Vrboska. Trajekty ze sousední Jelsy zajišťují spojení s dalmatskou metropolí Splitem i s ostrovem Brač, který se táhne na protilehlé straně průlivu Hvarski kanal. Město Stari Grad se nachází asi 7 kilometrů západně, stačí přejít antickou zónu Starigradské polje (UNESCO).

Další blízká rekreační střediska:

Opalování na plážích u Vrboska

Kombinace krásného počasí, romantických břehů Jaderského moře a dobré infrastruktury dělá z Vrboska (kolem 500 stálých obyvatel) velice příjemné a vyhledávané turistické centrum pro celou rodinu. Jeho srdce tvoří přístav, využívaný již v 15. století, s vyhlášenou jachetní marinou. Okolní svěží krajina s olivovými háji, levandulovými lány a vinohrady je pouze lehce zvlněná, vyšší kopce se zvedají dále jižním směrem.

Vrboskou zátoku jako kdyby bůh k relaxaci stvořil. Její členité, skalnaté pobřeží s hustým borovým lesem ukrývá celou řadu příjemných, kamínkových pláží, občas vylepšených kamennými plotnami. Vyhlášená je především plaža Soline z drobounkých oblázků, díky pozvolnému klesání a bohatému vybavení nafukovacími atrakcemi oblíbená zvláště u dětí. Za vyzkoušení stojí i pláž Paklena, na ostrůvku Zečevo si přijdou na své naturisté.

Co podniknout ve Vrboska

Vrboska.jpgO přitažlivosti Vrboska svědčí přezdívka „Malé Benátky“. V uličkách kolem přístaviště fungují četná gastronomická zařízení, obchůdky i kavárny a hospůdky. Nechybí informační středisko, dětské hřiště ani supermarket. Milovníci sportu se mohou věnovat potápění, windsurfingu, turistice (např. výšlapu na 628 metrů vysokou horu Sveti Nikola) a jízdě na kole. Z historických památek si prohlédněte Rybářské muzeum, unikátní kostel Sveta Marija z 16. století, barokní kostel Sveti Lovrijenac s cennými obrazy či blízkou pevnost Kaštilac.

A kam jinam na dalmatských ostrovech i pevnině zamířit?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Vrboska/ostrov Hvar

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.