×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Fauna a flóra v Chorvatsku

Limski-fjord-na-Istrii.jpg

V pobřežních oblastech Chorvatska se i přes vyšší koncentraci lidských sídel daří celé řadě živočichů. Typickým znakem je různorodost volně žijících, často endemických druhů, a jedinečné druhová pestrost motýlů. Ke zdejším zvláštnostem patří například šakali, obývající poloostrov Pelješac. Na ostrově Mljet zase žije promyka mungo, dovezená z Indie, aby chytala a hubila přemnožené hady.

Ve vnitrozemí můžete natrefit na zajíce, koroptve, tetřívky, lišky, jezevce a kuny. Hojně se vyskytuje medvěd, vysoká a černá zvěř. Na pastvinách je rozšířený chov ovcí.

Zvířena jaderských vod

V Jadranu se daří zástupcům středomořské fauny. Moře je domovem téměř 380 druhů ryb, z nichž většina, například sardele, tuňáci a makrely, patří k takzvaným modrým rybám (plava riba). Bílé ryby (bijela riba) jsou zastoupeny parmicí nachovou či cípalem hlavatým.

Z hlavonožců se v Jaderském moři vyskytují olihně, sépie a chobotnice, z měkkýšů slávky jedlé a ostranky jaderské. Ústřice se v poslední době chovají uměle na vyhrazených místech v moři, například ve Stonském zálivu proslulém mimořádně čistou vodou.

Bohatá jadranská flóra

Rostlinstvo chorvatského Jadranu je typicky středomořské. Převládá stálezelená vegetace, ovšem souvisle rostoucích listnatých lesů je tu velmi málo. Ve výšce kolem 300 metrů nad mořem jsou rozšířeny zejména křoviny a zakrslé stromy jako jalovec, rozmarýn, vavřín a dub. Od 300 metrů nad mořem začínají převažovat řídké porosty tvořené keři vítečníku, vavřínu či šalvěje lékařské.

K běžným dřevinám se řadí rozličné druhy borovic a časté jsou i okrasné rostliny jako palmy, agáve, oleandry, aloe nebo cypřiše přivezené ze subtropického pásma. V tomto směru vyniká arboretum Trsteno u Dubrovníku, kam chorvatští kapitáni ze svých zámořských cest po celém světě dováželi a vysazovali rostliny, keře i dřeviny.

Plitvicka-jezera-jsou-nejznamejsi-chorvatskou-prirodni-rezervaci.jpg

Chorvatské ovoce, zelenina a víno

Typickou pěstitelskou oblastí je delta řeky Neretvy a okolí Dubrovníku. Daří se zde zelenině i citrusům, z nichž populární jsou zvláště mandarinky a pomeranče, dále broskvím, meruňkám, kiwi, olivovníkům a fíkovníkům. Pro ostrov Hvar se typickými staly rozsáhlé porosty levandule.

Velmi rozšířenou plodinou celého chorvatského přímoří je vinná réva. Vysoce ceněna jsou bílá vína, některé regiony prosluly zvlášť kvalitním červeným vínem.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje