Banjole

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Banjole, dovolená tisíce tváří

Oblíbené letovisko Banjole leží na úplném jihu chorvatského poloostrova Istrie mezi dalšími resorty Vinkuran a Pomer. Na severu ho ohraničuje zátoka Paltan a na opačné straně zátočina Solin. Starověká Pula je odsud asi 10 kilometrů daleko, mezinárodní letiště Zračna luka Pula ještě o něco dále, zhruba stejně jako ukončení dálnice A9.

Pláže v okolí Banjole

Původní rybářská víska Banjole (1 000 stálých obyvatel) se v posledních letech proměnila v nádherné a klidné místo, jako stvořené k odpočinku i aktivní rekreaci. Z krajiny kolem nevystupují žádné kopce, zato do pobřeží mezi Pulou a Medulinem se zakusuje spousta různě velkých, členitých zálivů. Z Jadranu tady vykukují desítky nádherných, zelených ostrůvků, mezi kterými můžete podnikat příjemné plavby lodí.

Okolí Banjole se pyšní řadou pěkných a udržovaných pláží, často stíněných borovicovými háji. Pokrývají je kamínky, zvolna sestupují do průzračných vod Jaderského moře a vzhledem k jejich množství na nich vždy najdete kus volného místa. K nejpopulárnějším patří pláž Havajka pod pevností San Giovanni, pobřeží u komplexu Verudela nebo pláž Pješčana Uvala. Užijete si na nich opalování, koupání a plavání, plachtění, šnorchlování, potápění i jízdu na vodních lyžích či na banánu. Sousední poloostrov Kamenjak vyhledávají milovníci surfování.

Další rekreační střediska poblíž Banjole

Jak se bavit v Banjole

Banjole.jpgV Banjole najdete minimarket, dětské hřiště, přístaviště, zastávku autobusů a především dostatek restaurací, kde si můžete pochutnat na místních specialitách v čele s plody moře (zejména langusty a ústřice). K dispozici jsou tenisové kurty i půjčovna motorových člunů a bicyklů (vyzkoušejte trasu pro horská kola přes 68 metrů vysoký pahorek Volme). Kdo má rád historii, neměl by si nechat ujít pevnost Fort Castiun (Fort Pomer), ruiny římské vily a trosky románského kostelíku Sveti Nikola ze 7. století v zátočině Kanalič. S dětmi navštivte mořské akvárium v Pule.

Istrie ukrývá nesčetné přírodní a kulturní krásy jako:

  • jeskynní komplex Kolombarica,
  • duo falešných fjordů Raški a Limski s delfíny,
  • pulský filmový (červenec) a divadelní festival (červen),
  • vodní svět pro malé i velké Istralandia,
  • národní park souostroví Brijuni.

Zobrazit podrobné informace