Medulin

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Medulin, dovolená s velkým „D“

Vyhlášené letovisko Medulin se rozrůstá takřka na nejjižnějším cípu Istrie, kde zabírá jadranské pobřeží asi 10 kilometrů jihozápadně od administrativního centra Puly. Medulinské přístaviště se nachází ve stejnojmenné zátoce, kterou od severně umístěné zátočiny Burle odděluje uzoučká šíje napojená na lesnatý poloostrov Vižula. Od jižní zátočiny Bijeca ho dělí protáhlý poloostrov Kašteja s hradní zříceninou a přírodním parkem. Jihovýchodním směrem se v Kvarnerském zálivu vypíná ostrov Cres a do velkého přístavu Rijeka na severu to je asi 70 kilometrů.

Pláže v Medulinu a jeho okolí

Medulin (kolem 2,5 tisíců obyvatel) patří k nejoblíbenějším turistickým centrům největšího chorvatského poloostrova. Zdejší příjemnou, nepříliš zvlněnou krajinu vyplňují olivové háje a vinohrady, mořské břehy překypují množstvím zátočin a daleko to není ani k rozmanitým přírodním, historickým a zábavním návštěvnickým cílům. Pohodovou i aktivní dovolenou na Istrii tady prožijí všechny věkové skupiny včetně rodin s dětmi a zamilovaných párů.

Po březích Jaderského moře se kolem Medulinu táhnou desítky krásných pláží. Perlu mezi nimi tvoří písečná pláž Bijeca na začátku poloostrova Kašteja. Turisty však lákají i pláže s oblázkovým povrchem, pomalým klesáním do průzračné vody a výtečnou infrastrukturou včetně slunečníků, lehátek, sprch, toalet a občerstvení. Osvěžující stín zajišťují četné lesíky, k zábavě jsou určeny nejrůznější aktivity, potápění (základna Diving centrum) i adrenalinové sporty jako jízda na vodních lyžích, surfování, wakeboarding či plachtění.

Další rekreační střediska poblíž Medulinu

Seznámení s Medulinem a možnostmi zábavy a poznání

Medulin.jpgMěstečko je plné restaurací a obchůdků, především v uličkách při pobřeží. U výpadovky na Pulu lze nakoupit v supermarketu Plodine. Během léta se v Medulinu pořádá spousta kulturních akcí v čele s červencovou lidovou slavností Dan sv. Jakova Apostola. Z historických památek stojí za vidění gotický kostel sv. Anežky, další najdete v sousedním Ližnjanu. Na milovníky procházek čeká trasa do Premantury přes Banjole a Pješčanu uvalu.

Ovšem řadu zajímavých míst najdete i dále na Istrii:

Zobrazit podrobné informace